Youtube Reklamcılığının 6 Avantajı
  • 01.12.2021
  • 488

Youtube Reklamcılığının 6 Avantajı

YouTube reklamcılığının göz ardı edemeyeceğiniz 6 avantajı

Bir YouTube reklam stratejisi uygulamak, pazarlamacı olarak yapabileceğiniz en iyi hamlelerden biridir. Aşağıda listelenen YouTube reklamcılık avantajlarıyla nedenini öğrenin.

1. YouTube reklamcılığı uygun maliyetlidir

PPC reklamcılığına aşina iseniz, bunun son derece uygun maliyetli bir strateji olduğunu bilirsiniz. PPC´ye aşina değilseniz, bunun neden kazançlı olduğunu anlamak kolaydır- yalnızca biri reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

Sadece bu da değil, birisi tıkladığında tam olarak ne kadar ödemek istediğinizi de siz seçersiniz.

Bu iki özellik, PPC reklamlarına asla aşırı harcama yapmayacağınız ve reklam alanına asla para harcamayacağınız anlamına gelir.

Peki neden YouTube reklamcılığıyla ilgili bir sayfada PPC reklamlarından bahsediyoruz?

YouTube reklamcılığı, aynı şekilde çalışan bir PPC modelini takip eder ve bu da onu son derece uygun maliyetli hale getirir.

2. YouTube reklamcılığı yüksek oranda hedeflenmiştir

Başarılı bir kampanya için ayrıntılı hedefleme çok önemlidir ve YouTube reklamları, tam olarak ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi hedefleme konusunda son derece ayrıntılı bilgi edinmenize olanak tanır.

Kitlenizi şu şekilde hedefleyebilirsiniz

Demografi Kullanıcıları konum, yaş, cinsiyet, ebeveynlik durumu ve daha fazlası gibi faktörlere göre hedefleyin.

Konular İlgi alanlarına göre hedef kitlelere ulaşın.

Müşteri Eşleştirme Birinci taraf çevrimiçi ve çevrimdışı verileri kullanarak, geçmişte şirketinize ilgi gösteren müşterilerle yeniden etkileşim kurabilirsiniz.

Benzer Kitleler Benzer Kitle hedefleme, genellikle reklamlarınıza ilgi gösteren kullanıcılara benzer kullanıcıları hedeflemek için Müşteri Eşleştirme verilerini kullanmanıza olanak tanır.

Video yeniden pazarlama Geçmişte videolarınızla veya YouTube reklamlarınızla etkileşime giren kullanıcıları hedefleyin.

Yakın ilgi alanı kitlesi İşletmenizle ilgili konulara güçlü bir ilgi duyan kullanıcıları içeren yakın ilgi alanı kitlenizi hedefleyin.

Özel yakın ilgi alanı kitlesi Markanızla ilgili son derece özel ilgi alanlarına sahip bir grup kullanıcıyı hedeflemenize olanak tanıyan özel yakın ilgi alanı kitleleriyle kullanıcıları daha ayrıntılı bir şekilde hedefleyin.

Pazardaki kitle Şu anda sunduğunuz ürün veya hizmetleri arayanlara reklam vererek pazardaki kitlenizi hedefleyin.

Yaşam olayları Kullanıcıları yakın zamanda yaşadıkları yaşam olaylarına göre hedefleyin. Yaşam olayları, taşınmak, evlenmek veya çocuk sahibi olmak gibi kilometre taşlarını içerir.

YouTube´un hedefleme seçenekleriyle, ne tür ürünler satmaya çalıştığınıza bağlı olarak çok özel bir kullanıcı grubunu veya daha genel grupları hedefleyebilirsiniz.

Kitlenizi nasıl hedefleyeceğinize karar vermek biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak CORAL gibi bir YouTube reklam ajansı, başarılı bir kampanya için mükemmel hedefleme seçeneklerine karar vermenize yardımcı olabilir.

3. Videolu YouTube reklamcılığı, kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur

Bir reklam izledikten veya yerel gazetenizde bir ek gördükten sonra bir markaya daha bağlı hissediyor musunuz?

Çoğu, bir reklamı izledikten sonra, bir markayı iş başında gördüklerinden sonra kendilerini daha bağlı hissettiklerini söyler. Markayı temsil eden yüzlerle bağlantı kurar, şirket olarak tutumlarını daha iyi anlar ve bir ürün veya hizmetin nasıl çalıştığını görürler.

Sadece bu da değil, YouTube video reklamları, kamerayı kendinize çevirerek kitlenizle gerçekten bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli YouTube reklam biçimleri olduğunu unutmayın, ancak bunu doğru yaptığınızda her bir biçimi kullanarak kitlenizle başarılı bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

4. YouTube reklamcılık metriklerini ölçmek kolaydır

Herhangi bir pazarlama kampanyasının başarısını ölçmezseniz, onu yürütmekle zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir. Bir kampanyanın nasıl performans gösterdiğini bilmeden, nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda fikir sahibi olamazsınız.

Bununla birlikte, YouTube reklam kampanyanızı analiz etmeniz çok önemlidir ve platform bunu yapmayı kolaylaştırır.

YouTube hesabınızdaki "Analytics" sekmesine tıklamanız yeterli!

Orada, izleyicileriniz ve her bir videonun nasıl performans gösterdiği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

YouTube reklamlarınızla ilgili görüntülemeleri, maliyetleri ve bütçe ayrıntılarını izlemek istiyorsanız, Google Ads hesabınızı ziyaret etmek isteyeceksiniz.

5. YouTube reklamcılığı hızlı sonuçlar sağlar

YouTube´un aylık 2 milyardan fazla kullanıcısı olduğundan, neden bu kadar hızlı sonuçlar alacağınızı anlamak kolaydır.

Reklamlarınızı daha fazla kişiye ulaştırmak, zaman içinde daha fazla reklam tıklaması, web sitesi trafiği ve satış alacağınız anlamına gelir.

YouTube´un geliştirdiği inanılmaz kullanıcı tabanıyla, sonuçları hızlı bir şekilde göreceğiniz harika bir reklamcılık platformu oluşturur.

Örneğin, yalnızca 10 aboneye e-posta gönderirseniz sonuçları görmeniz çok daha uzun sürer. Bu, reklamınızı yalnızca 10 kullanıcının gördüğü anlamına gelir. Tabii ki, e-posta abone listeleri genellikle 10´dan fazla aboneye sahiptir ve bu da e-postayı harika bir pazarlama stratejisi haline getirir.

Ancak, böylesine büyük bir kullanıcı havuzuyla YouTube, büyük bir kitle markanızla ilgilenen daha fazla kullanıcı anlamına geldiğinden hızlı sonuçları garanti eder.

Ve geniş kitlelerden bahsetmişken…

6. YouTube reklamcılığı sizi milyarların önüne çıkarır

Küçük bir kasabadaki yerel mağazanızda yoldan geçenlere broşür dağıtmanın farkını düşünün. Bir öğleden sonra 20 broşür dağıttığınız için şanslı olabilirsiniz- çünkü mağazanızın önünden geçen çok fazla insan yok.

YouTube, hem küçük işletmeler hem de kurumsal işletmeler için her zamankinden daha fazla ilgili kullanıcıya ulaşma fırsatı yaratıyor- çünkü böylesine büyük bir kullanıcı tabanı sunuyor. (Tam olarak 2 milyardan fazla kullanıcı).

Özel olarak bir hedef kitleyi hedeflemeyi seçseniz bile, reklamlarınızı diğer yöntemlerle yapacağınızdan daha fazla insanın önüne çıkarmaya devam edeceksiniz- Facebook´ta (aynı zamanda reklam yayınladığınız) 2 milyar e-posta aboneniz veya 2 milyar takipçiniz yoksa.

Kaynak

https//www.webfx.com/social-media/benefits-of-youtube-advertising.html