İş Büyümesinde Dijitalleşmenin Rolü Nedir?
 • 29.11.2021
 • 410

İş Büyümesinde Dijitalleşmenin Rolü Nedir?

Dijitalleşme

Bir iş modelini değiştirmek ve yeni gelir ve değer üreten fırsatlar sağlamak için dijital teknolojileri kullandığınız zamandır.

Kuruluşunuzu dijitalleştirmek, işleri rakiplerinizden daha iyi, daha hızlı ve daha ucuza yaparak size rekabet avantajı sağlayabilir.

Yaratıcı dijital çözümler kullanmak, iş dünyanızda size rekabet avantajı sağlar ve uygun bir dijitalleştirme planı, süreçleri yeniden keşfetmeye, kaliteyi iyileştirmeye ve tutarlılığı artırmaya yardımcı olabilir.

Doğrudan satış günleri geride kaldı. Dolaylı satış çağını selamlayın.

Şirketlerin bu değişikliği yapmasının birçok nedeni vardır

 • Maliyetten Tasarruf Edin
 • Global erişim
 • Müşteri etkileşimi
 • Dönüştürmek
 • Misyon ve vizyonlarına ulaşmak
 • Ve rakiplerine eşit veya önde olmak

Dijitalleşmenin Faydaları

 • Dijital çözümler, bir ülkenin güvenlik ve istihbarat sistemlerini, ekonomisini ve altyapısını basitleştirebilir.
 • Vatandaşlar için dijitalleşme, hem Devlet/Banka tarafından verilen sertifikalar gibi kamu hizmetlerinin sunumunda hem de diğer hizmetler, finansal veya diğer danışmanlık hizmetlerinde çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeyi vaat ediyor.
 • Dijital çözümler ve hizmetler, dünya çapında ticaret ve yerleşimi kolaylaştırabilir.
 • Zimmete para geçirme ve kara para aklama gibi yanlış uygulamalara karşı savunma yapın.
 • Dijital platformlar, alıcı ve satıcıyı doğrudan bağlayarak aracıyı ortadan kaldırıyor.
 • Dijital platformlar gençleri teşvik ediyor.

Başarılı Bir Dijital İşletmeyi Destekleyen 3 Sütun

1.Pazar Bilgisi

Modern teknolojiyle birleştirilmiş pazar anlayışı, yalnızca geleneksel/geleneksel pazar bilinci biçimini veya dijital bir boyutun iş anlayışını verirvenbsp

2.İşbirlikçi Liderlik Ekibi

Bir şirket nasıl içgörü odaklı hale gelir?

En başından itibaren içgörü ve teknolojiyi birleştirmek, tüketicinin ihtiyaçlarını ele almak için iş liderleri ve teknoloji mühendislerinden oluşan ekiplere rehberlik etmeye hizmet eder.

Bu temeller atıldıktan sonra her işte olduğu gibi bu tüketici taleplerinin iş ömrü boyunca takip edilmesi ve alınması gerekmektedir. Ekip içinde daha iyi bir anlayış, otomatik olarak daha fazla tüketiciyi çekecektir. Tüketicinin taleplerini karşılamak için, iç ekip gereksinimleri ve ayrıca kendi yeteneklerini analiz edebilmelidir.

3.Bir veya Daha Fazla Teknolojik Platform

Teknolojik açıdan, dijital işletmeler, şirketin bireysel ihtiyaçlarına uygun en iyi teknolojiyi kullanan bir veya daha fazla yazılım platformu içerir.

Dijital işin ve başarısının birincil bileşeni olan son sütun platformdur. Bu teknolojiler, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarını, vizyonlarını oluşturmalarını ve hedeflerine ulaşmalarını sağlar.

BT Departmanının Rolü

Dijitalleşmenin sunabileceklerinin meyvelerini gerçekten toplamak için, insanların şirket içinde iş birliği yapma biçimleriyle ilgili bir dizi değişiklik gerekiyor. Özellikle kendini yenilemesi gereken ana işlevlerden biri de BT departmanıdır.

BT hizmetleri yalnızca web ve yazılım geliştirme vb. faaliyetlerde yer alan zor becerilerle ilgili değildir ancak bu becerilerin tasarım, pazarlama ve satış gibi diğer disiplinlerle birleşimi hakkında.

Böylece, “BT ineklerinin” işin geri kalanından tamamen izole olduğu günler sona ermelidir! İşinizi dijitalleştirmek, yalnızca yüksek vasıflı BT Üyeleri ile başarılı olacaktır.

Günümüz teknolojisi artık günlük iş uygulamalarının bir yardımcısı olarak görülmemektedir. Artık her iş stratejisinin kalbi ve ruhu, tek yardımcısı ve merkezi haline geldi.

Teknolojilerin optimum kullanımı, çevrimiçi pazarda daha iyi bir konumlandırmaya yol açacaktır.

Dijital iş, iş teknolojisiyle ilgili olduğu için, şirketlere ve bireylere bağlantı kurmak, iş birliği yapmak, iş yapmak ve insanlar arasında köprüler kurmak için yeni yollar sunar.

Günümüzün dijital teknolojilerini benimseyen bir organizasyon, karar vericilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgilere her zaman, her yerden ve seçtikleri herhangi bir cihazdan erişmelerini sağlayacaktır.

Dijital devrim teknoloji tarafından desteklenmektedir – internet, mobil teknoloji, bilgisayar işleme, yapay zekâ, makine öğrenimi, nanoteknoloji, robotik ve bilgi işlemcilerin tümü, görevleri çeşitli şekillerde gerçekleştirmek için kullanabileceğimiz araçlardır.

Sürekli yenilik yapmak, çözümleri uyarlamak ve iyileştirmek ve daha fazla sorunu çözmek, dijital olarak dönüştürülmüş bir işletme yaratır.

Sonuç olarak, teknoloji ve dijital devrim, geleneksel modelleri bozabilir ve sıradan insanlara birçok yönden fayda sağlayabilir. Örneğin, tüm dünyadaki alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayan bir platform sağlayarak.

Dijitalleşme küreselleşmeye yol açar…

Kaynak

https//digitalagencynetwork.com/what-is-the-role-of-digitalisation-in-business-growth/