Sosyal Medyada Reklam-2
  • 16.11.2021
  • 365

Sosyal Medyada Reklam-2

En Popüler Sosyal Medya Pazarlama Platformları

Sosyal medyadaki ücretli reklamlara zaten aşina olsanız bile, bir reklamın yayınlanma şekli büyük ölçüde bir kampanya için seçtiğiniz sosyal ağa bağlıdır. Sosyal medyanın faydalarını daha iyi anlamak için en popüler platformları inceleyelim.

Facebook Facebook´ta reklam vermek, geniş bir çevrimiçi kullanıcı topluluğuna ulaşmanızı sağlar. Şu anda yaklaşık 2,5 milyar aktif Facebook profili var. Temel gereksinimler yalnızca bir başlık ve reklamın kendisi olsa da, olasılıklar sonsuzdur. Web sayfanıza veya Facebook sayfanıza gönderebilirsiniz. Facebook, Instagram, Facebook Messenger veya üçüncü taraf uygulamalarda ve web sitelerinde yayın yapabilirsiniz. Şirketinizin hedeflerine bağlı olarak uygulayabileceğiniz çeşitli reklam türleri vardır. Kampanyaların verimliliğini ölçmek için farklı metrikler de oluşturabilirsiniz (ör. tıklamalar, etkileşimler, dönüşümler, satışlar vb.)

Instagram Ağın sahibi Facebook olduğu için Instagram reklamları aslında oldukça basittir. Facebook´taki reklamlar, hepsi aynı reklam platformundan kolayca uyarlanabilir ve Instagram´da paylaşılabilir. Kullanıcılara belirli bir gönderinin ücretli reklam olduğunu söylemek için her reklam açıkça "Sponsorlu" olarak etiketlenir. Aynı zamanda, “Daha Fazla Bilgi” seçeneğine tıklama seçeneği açıkça görülebilir. Kullanıcılar bu harekete geçirici mesaja dokunarak doğrudan reklamverenin web sitesine erişebilir. Instagram´da reklam veren bir şirket, sosyal medyada takip ettikleri hesaplara, bir cihazın arama geçmişine veya Facebook sayfasının "beğenilerine" dayalı olarak belirli kitlelere reklamları görünür hale getirebilir. Instagram kullanıcıları.

TikTok TikTok, sosyal medya dünyasında bloktaki yeni çocuk olmasına rağmen, özellikle hedef kitleniz Z Kuşağı ise, hesaba katılması gereken bir durum. 680 milyondan fazla aktif kullanıcıyla TikTok´ta reklam vermek harika bir seçenek. Platformda reklamcılık hala nispeten yeni olduğundan, self-servis tarzı reklamlar, teklif verilebilir reklamlardır. Ancak bütçeniz varsa, Marka Devralmaları, resmi Hashtag Mücadeleleri, Markalı Lensler ve daha fazlası dahil olmak üzere başka reklamlar oluşturmak için bir TikTok Hesap Yöneticisi ile çalışabilirsiniz.venbsp

LinkedIn LinkedIn, reklamlar (metin veya multimedya) yayınlama ve/veya promosyon içeriği ve haberleri yayma olanağı sunar. Hedef kitlenize ulaşmak için, sağlam bir başlığı buraya önemlidir. Kullanıcıların işletmenizin web sitesini mi yoksa işletmenizin LinkedIn profilini mi ziyaret etmelerini istediğinizi de belirtebilirsiniz.

Twitter İşletmeler, tweetlerinin erişimini genişletmeye yardımcı olmak ve daha iyi ´tweet etkileşimi´ elde etmek için Twitter´daki reklamlardan yararlanır. Twitter kullanan şirketler, "etkileşim başına maliyet" (CPI) adı verilen bir sistem kullanarak ödeme yapıyor. Bu, yalnızca bir kullanıcı bir tweet ile bir paylaşım, RT, favori vb. aracılığıyla etkin bir şekilde etkileşime girdiğinde/etkileşimde bulunduğunda faturalandırılacağınız anlamına gelir. Bu sosyal ağda, bir işletmenin sahip olduğu hedeflere bağlı olarak birçok farklı kampanya türü vardır.

Sosyal Medya Reklamlarının Diğer Reklamlara Göre Avantajları

Mikro segmentasyonlar sosyal medya kullanıcıları her gün birçok farklı kişi, gönderi ve işletmeyle bağlantı kurar. Bu özel bağlantılar, bu somut eylemlere dayalı reklam kampanyaları başlatmanıza olanak tanıyan mikro segmentasyonlar oluşturur. Bu daha etkili bir erişim sağlar.

Organik yayılma Sosyal Reklamlar genellikle geleneksel çevrimiçi reklamcılığa göre daha fazla eyleme izin verir. İnsanlar sadece bir şeye tıklamakla kalmaz, aynı zamanda kişisel ağlarıyla bir şeyi "beğenebilir" veya "paylaşabilir". Bu "beğeniler" ve "paylaşımlar", reklamverene herhangi bir maliyet getirmeden bir reklamı organik olarak dağıtabilir.

Aşinalık Sosyal medyanın bir başka yararı da kişilerinden biri gönderisini beğendiğinde bir kullanıcıyı bilgilendirmesidir. Bu yöntemle tıklama oranları artar ve okuyucular bir reklamı daha az müdahaleci olarak görür.

Artık sağlam bir bilgi tabanı edindiğinize göre, sizi atmaya ve kendi sosyal reklam kampanyanızı oluşturmaya teşvik ediyoruz! Bunu zaten yaptıysanız, dönüşüm oranınızı artırabilmeniz için yukarıdaki tavsiyeyi uyguladığınızdan emin olun!

https//www.cyberclick.net/advertising/advertising-on-social-media