Sosyal Medyada Reklam-1
  • 09.11.2021
  • 454

Sosyal Medyada Reklam-1

Sosyal Medya Reklamcılığının Faydaları

Sosyal Reklamlar, dönüşüm yapmak için oldukça etkili bir yöntem haline geldi ve 2021´de işletmelerin bunları kullanmamak için hiçbir mazereti kalmadı.

Sosyal medya pazarlamasının faydaları, dezavantajlarından çok daha ağır basmaktadır. Sosyal reklamlar yüksek oranda hedeflenmiştir, şirketinizin profiline bağlıdır ve marka bilinirliği oluşturmak veya satışları artırmak gibi çeşitli farklı pazarlama hedeflerini karşılamak için kullanılabilir.

Belki siz veya şirketiniz bu platformlarda reklam vermekle ilgileniyorsunuz veya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı konusunda hala şüpheleriniz var mı? Her iki durumda da sosyal medya pazarlamasının faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin!venbsp

Sosyal Reklamlar Nelerdir?

Sosyal Reklam, bir sosyal medya platformunda veya ağında bulunan bir reklamdır. Genel olarak konuşursak, bir başlık, bir açıklama içerirler ve bir tür multimedya öğesi (resim, video, tıklanabilir ürün öğesi vb.) ile birlikte gelirler. Etkili sosyal medya reklamları ayrıca, kullanıcının dikkatini çeken ve onları reklam, işletme, ürün veya hizmetle etkileşime girmeye davet eden bir "harekete geçirici mesaj" içerir.

Bir reklamın yayınlandığı sosyal medya platformuna bağlı olarak, bir Sosyal Reklam birçok farklı biçimde yayınlanabilir. Bir reklam oluşturmanın birçok farklı yolu olsa da, sosyal medya reklamcılığı, Google Ads gibi arama motorlarında bulunan reklamlardan çok farklı değildir. Birincil fark, sosyal medya pazarlamasının çok daha hedefli olabilmesi, görsel olarak daha dinamik olması ve her biri için farklı yöntem ve taktiklerle çeşitli farklı platformlarda yapılabilmesidir.venbspvenbsp

Sosyal Medya Reklamcılığının 9 Faydası

Sosyal medya pazarlama stratejilerini uygulayan işletme ve girişimcilerin sayısı her yıl artıyor. Ancak hala direnen bazı şirketler var. Bunun nedeni muhtemelen bu işletmelerin sosyal medyanın avantajlarını fark etmemeleridir. Sosyal medya reklamcılığının faydalarından bazıları şunlardır

Fiyat

Sosyal reklamların maliyeti diğer reklamcılık yöntemlerine göre nispeten düşüktür. Ayrıca bütçenizi istediğiniz kadar düşük veya yüksek olarak ayarlayabilirsiniz. Bu, bütçenizin bir kısmının bankayı bozmadan sosyal reklamlara gidebileceği anlamına gelir.

Ulaşmak

Sosyal medyada reklam vermek, çok sayıda insana ulaşmanızı sağlar. Bu, çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşabileceğiniz ve dönüşüm oranınızı artırabileceğiniz anlamına gelir.

Sınıflandırma

Sosyal Reklamlar, yüksek oranda hedeflenmiş kitlelere erişmenizi sağlar. Bu, çok spesifik bir ürün veya hizmet satıyorsanız, cinsiyet, yaş, sosyoekonomik durum, dil, belirli bir web sitesinin kullanımı, kişisel ilgi alanları ve hobiler gibi önceden belirlenmiş özelliklere sahip belirli kullanıcılara reklam verebilirsiniz. Bunlar, hedef kitlenizi doğru bir şekilde tanımlamanıza izin veren değişkenlerden sadece birkaçıdır. Daha sonra daha da spesifik olmak için bu özellikleri birleştirebilirsiniz.

Marka Görünürlüğü

Gerçekçi olalım, tüm dünya sosyal medyada. Bir işletme reklam yapmak için sosyal medyayı kullanırsa, marka bilinirliği ve genel pazar görünürlüğü önemli ölçüde artacaktır.

Kullanıcı Deneyimi ve Sadakat

Sosyal medya reklamları, takipçilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle yeni bir ortamda bağlantı kurmanıza olanak tanır. Yeni içerik veya hedeflenen indirimler ve teklifler oluşturarak, tamamen yeni bir platformda olumlu bir müşteri deneyimi yaratabilirsiniz. Ek olarak, bir şirket özel bir müşteri hizmetleri hesabı oluşturabilir, böylece kamuoyunun marka hakkındaki görüşünü iyileştirebilir ve müşterilerin ve soruları olan potansiyel müşterilerin daha erişilebilir olmasını sağlayabilir.venbsp

Marka tanıma

Sosyal medyada kullanıcıların çok sayıda teşekkürü sosyal medya reklam marka ve teklifleri ile tanıdık kullanıcıları almak için harika bir yoldur. Bu, ürünlerini görüntülemek için Ürün Kataloğu reklamlarını kullanabildikleri için özellikle e-ticaret siteleri için yararlı olabilir.venbspvenbsp

Bağlantı

Sosyal medyanın bir başka avantajı da bir şirketin müşteri etkileşimi için özel olarak belirlenmiş bir kanal oluşturmasına izin vererek, müşterilerin işletmeyle bir bağlantı duygusu hissetmelerini sağlamasıdır. Bu şekilde, sosyal reklamlar bir işletmenin müşteriler arasındaki bağı güçlendirmesine ve/veya hedef pazarda yeni bağlar kurmasına yardımcı olabilir.

Satışları, Kayıtları ve Potansiyel Müşterileri Artırınvenbsp

Satış, kayıt ve / veya potansiyel müşteriler şeklinde olsa da Sosyal Reklamlar dönüşüm almada için bir başka ideal yöntemdir. Bir kullanıcıya aradığı şey verilirse ve doğru harekete geçirici mesajı seçerse, bu oldukça etkili bir yöntemdir!

Hedef Kitlenin Oluşturulması ve Bilgilendirilmesi

Bir sosyal medya reklamın diğer yararı da geçerli hedef kitleye anlamak ve yenilerini oluşturmanıza yardımcı olmasıdır. Sosyal medya, reklamları istediğiniz (potansiyel) müşteriler tarafından görülmeleri için mümkün olduğunca bölümlere ayırmanıza olanak tanır. Bu ayrıca, hedef kitleniz hakkında gelecekte şirket için ilginç segmentler haline gelebilecek yeni ayrıntıları anlamanıza da yol açar.venbsp

Yazımızın 2. Bölümünü bekleyin…

Kaynak

https//www.cyberclick.net/advertising/advertising-on-social-media