SEO PPC den Daha Faydalı Mı?
  • 22.06.2021
  • 486

SEO PPC den Daha Faydalı Mı?

Satışlarınızı artırmak istiyorsanız ve bunu arama yoluyla yapmayı hedefliyorsanız, iki seçeneğiniz vardır SEO ve PPC.

SEO´nun en iyi uygulamaları, içeriğinizin ve açılış sayfalarınızın organik sonuçlarda ve cevap kutularında görünmesini sağlayabilir. Ancak "sıfır konumlu" organik sonuçlar bile PPC reklamlarının altında görünür- hedef kitlenizin reklam engelleyicileri kullanmadığını varsayarsak (bu durumda, PPC reklamlarını hiç görmezler).

Her iki kanalın da avantajları ve dezavantajları vardır. Peki hangisini seçmelisiniz?

Program Optimizasyonu (SEO) ve Tıklama Başına Ödeme (PPC) arasındaki temel fark, SEO´dan (organik) gelen trafiğin ücretsiz olmasıdır, ancak PPC´den üretilen trafiğin ücretsiz olmamasıdır (Tıklama için bir ücret ödemeniz gerektiği anlamına gelir.)

Adınızın tam olarak nerede görüneceği bir dizi faktöre bağlıdır. Bunlar hedeflediğiniz anahtar kelimeler, reklam metninizdeki anahtar kelimeler, açılış sayfanızdaki anahtar kelimeler ve daha fazlası olabilir. Ancak bu organik sonuçların üstünde veya altındadır.

Organik sonuçlar yalnızca sayfanın ortasında görünebilir. Listenizin en üst konumlarda mı yoksa ilk sayfalarda mı görüneceği, web sitenizin hem site içi hem de site dışı SEO için ne kadar optimize edildiğine bağlıdır.

Her ikisi de ziyaretçileri bir web sitesine yönlendirmenin etkili yöntemleridir, ancak bir yöntem belirli koşullar için çok iyi çalışabilirken, diğerinde aynı durumda trafik oluşturmada zorluk yaşayabilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birinde veya her ikisinde de başarılı olmak için, pazarlamacıların güçlü yönlerini ve sınırlamalarını bilmeleri gerekir, böylece optimum koşullar altında uygun şekilde uygulanabilirler.

PPC yerine SEO tekniklerini ne zaman kullanmalısınız?

Tutarlı sonuçlar istendiğinde. SEO nispeten uzun bir gebelik süresine sahiptir. Arama motoru sonuçlarının ilk sayfasına ulaşmak bir gecede veya bir hafta içinde gerçekleşmeyecektir. SERP´lerin tepesine ulaşmak zaman alacak. Ayrıca, SEO kampanyanıza ayak uydurursanız, sonuçları korumak ve iyileştirmek için çalışırsanız, uzun süre zirvede kalabilir ve uzun vadeli faydalar elde edebilirsiniz.

Bir otorite sitesi kurmak istediğinizde. Bir otorite web sitesi, belirli bir niş için yerleşik bir kaynak merkezidir. Bu nişin üyelerinin belirli bilgilere ihtiyaç duyduğu "go-to" web sitesidir. Yetkili bir web sitesi, bir kez kurulup çalışır durumda olduğunda, yalnızca URL hatırlamasına dayalı olarak çok fazla trafik oluşturabilir.

Web sitenizin değerini artırmak istediğinizde. Web siteleri sanal gayrimenkullerdir. Web sitenizi Premium bir fiyata satmayı planlıyorsanız, değerini artırmanız gerekir. Değer artışına katkıda bulunabilecek birçok faktör var. Bunlar, üretilen trafik miktarını, üretilen trafiğin tutarlılığını, sayfa sıralamasını, belirli bir süre boyunca arama motoru sıralamasını, bağlantı popülerliğini vb. İçerir. Bunların hepsi SEO alanına giriyor.

SEO´nun "Ücretsiz Tıklamalar" olmadığını unutmayın. Bu, çok fazla zaman ve para gerektiren içerik oluşturmak ve tanıtmak için muazzam bir çalışma gerektirir. CCM olarak size bu hizmeti verebiliriz.

PPC pazarlamasını ne zaman kullanmalısınız?

Tıklama başına ödeme pazarlaması, arama motoru sonuç sayfalarında reklam vermenin bir yöntemidir. Temel olarak, birisi anahtar kelimelerinizi içeren bir sorgu yazdığında, reklamlarınızın sponsorlu sonuçlarda görünmesi için teklif verirsiniz.

Neden buna "tıklama başına ödeme" deniyor? Çünkü tanıtımını yaptığınız reklama tıklayan her kullanıcıyı satın almalısınız.

Aşağıda, PPC´nin çevrimiçi bir işletme için oldukça faydalı olacağı bazı durumlar verilmiştir.

Anında sonuçlar istendiğinde. PPC hızlı bir şekilde sonuç verecektir. Çok hızlı! Ziyaretçilerin sayfalarınıza gelmeden önceki dakikaları sayabilirsiniz. Bunun nedeni, PPC kampanyanız onaylanır onaylanmaz (tekliflerinizin öncelikli yerleşimi hak edecek kadar yüksek olması koşuluyla), reklamlarınızın anında milyonlarca insanın görmesi için gösterilmesidir. Trafik neredeyse anlık olacak.

Hedef yüksek trafik olduğunda. SEO´dan farklı olarak, PPC pazarlaması, potansiyel müşterilerinizi demografik verilerine göre daraltmanıza olanak tanır. Sosyal medya siteleri gibi birçok PPC platformu, reklamınızı görüntüleyebilecek kişilerin yaş aralığını, cinsiyetini, gelir grubunu, eğitim düzeyini ve hatta medeni durumunu tanıtmanıza olanak tanır.

Zamana duyarlı bir teklifi tanıtırken. Süresi dolan ürünlerin, hizmetlerin veya olayların pazarlanması her zaman zamana karşı bir yarıştır. Çoğu zaman, SEO kampanyalarının uzun hamilelik dönemi sonuçları geciktirdi. Zamana duyarlı bu teklifler için, PPC pazarlamasının uygunluğu mükemmel olacaktır.

Web siteniz SEO için tasarlanmadığında. SEO, düzenli olarak güncellenen içerik açısından zengin web siteleri gerektirir. Bu, 1) arama motorlarına sitenizin alakalı olduğunu bildirmenin ve 2) arama motorlarına sitenizi yığının en üstünde tutmalarını hatırlatmanın tek yoludur. Bazı web siteleri bunun için tasarlanmamıştır.

Anahtar kelime kategoriniz için arama sonuçlarına hâkim olmak istiyorsanız. Normalde, PPC sonuçları organik arama sonuçlarının üzerinde görüntülenir. Bu göze çarpan konum, çoğu durumda, arama trafiğinin% 50´sine kadar en çok sponsorlu ilk 3 bağlantıya gittiği anlamına gelir. PPC´de olmadığınız için, tüm bu tıklamaları rakiplerinize kaybedersiniz. İşletmenizle ilgili anahtar kelimeler için mevcut aramalardaki tıklama payınızı maksimize etme konusunda ciddiyseniz, kesinlikle PPC ile uğraşmalısınız!

Bunlar, bir pazarlama yöntemini veya diğerini tercih ettiğiniz bazı durumlardır. CCM´de SEO ve PPC açısından düşünmemeniz gerektiğine inanıyoruz. Bunun yerine hem SEO hem de PPC´yi bir çevrimiçi pazarlama stratejisinin önemli ve tamamlayıcı parçaları olarak birlikte kullanmak faydalıdır. Coral Medya olarak sizlere bu hizmeti vereceğiz.