SEO Danışmanı Ne Yapar?
  • 06.08.2021
  • 543

SEO Danışmanı Ne Yapar?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) danışmanlığı bugünlerde çok popüler hale geliyor ve iyi bir sebepten dolayı. İnternet hızla büyüyor, bu nedenle Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak her zamankinden daha önemli.

Şu anda bunu okuduğunuza göre, bir tür çevrimiçi işiniz veya en azından arama motorlarında üst sıralarda yer almak istediğiniz bir web siteniz olduğunu varsayacağız.

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) yüksek sıralama elde etmek için gerekli olduğunu biliyorsunuz, ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz veya bunu kendiniz yapmak için zamanınız veya arzunuz yok. Bu nedenle, size yardımcı olması için bir SEO danışmanı işe alma olasılığını düşünüyorsunuz ve çevrimiçi işinizin faydalarının tam olarak ne olacağını bilmek istiyorsunuz.

SEO Danışmanı Nedir ve Neden İhtiyacım Var?

Aslında, tipik olarak her türden bir "danışman", belirli bir konuda uzmandır ve bu konuda tavsiye vermesi gereken kişiler veya şirketler tarafından ödenir. Yani, bu şekilde bir SEO danışmanı farklı değildir. Arama motoru optimizasyonunda uzmandırlar ve işletmeler ve site sahipleri tarafından daha yüksek sıralamalar, daha hedefli trafik ve sonuç olarak web siteleri için nasıl daha fazla kâr elde edeceklerine dair tavsiyeler için ödeme alırlar.

SEO danışmanları, genel olarak bir reklam ajansının çevrimiçi eşdeğeri olarak özetlenebilecek bir hizmet sunar. Tabii yaptıkları iş biraz farklı. İşletmeniz için çok sayıda pahalı reklam oluşturmak yerine, web sitenizdeki perde arkasında çalışırlar, böylece arama motoru sonuçlarında doğal olarak daha üst sıralarda yer alır. Bu, zamanları ve uzmanlıkları için onlara ödediğinizin dışında, sizden çok az ekstra masraf veya çaba ile yapılır.

Coral Medya olarak sizlere sunacağımız uzman SEO Danışmanlık Hizmetlerimiz

SEO danışmanlık hizmetimiz, dijital pazarlama için web siteniz ile birlikte şu anda nerede olduğunuzu, nereye gitmeniz gerektiğini ve oraya nasıl ulaşabileceğimizi daha iyi anlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Her web sitesi farklıdır, bu nedenle SEO planı da farklıdır. Hedeflerinize bağlı olarak Coral Medyadan alacağınız SEO danışmanlık hizmetlerinin neler içerebileceğinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Detaylı SEO Denetimi

Coral Medya ekibimiz, arama motoru optimizasyonu fırsatlarını ve ihtiyaç duyulan iyileştirme alanlarını bulmak için web sitenizin derinliklerine inecektir ve denetleyeceklerdir. Denetimlerimiz, sayfa içi optimizasyonlar, içerik, site dışı optimizasyon, HTML biçimlendirmesi, geri bağlantılar, site yapısı ve daha fazlası dahil olmak üzere SEO için en iyi olanın tüm yönlerini kapsar.

Anahtar Kelime Araştırma ve Planlama

En üst sıralarda yer almak ve daha fazla arama motoru trafiği sağlamak için bir plan geliştirmeye yardımcı olmak için SEO danışmanlarımız, sıralamada hangi anahtar kelimelerin en mantıklı olacağını belirlemek için derinlemesine anahtar kelime araştırması yapacaklar.

SEO Başarısı için Yol Haritası

Denetim tamamlandıktan sonra ekibimiz, en büyük etkiye sahip olandan başlayarak mümkün olan en kısa sürede bir iyileştirme planı hazırlayacaktır. Yol haritalarımız hedeflerinizi ve mevcut sıralamanızı dikkate alır ve hem kısa hem de uzun vadeli SEO projelerini içerir.

SEO Uygulama Kılavuzu

Coral Medya ekibimiz, yalnızca etkili SEO stratejileri geliştirme konusunda değil, aynı zamanda bunları çeşitli alanlarda da uygulama konusunda birikmiş bir deneyimine sahiptir. SEO danışmanlık hizmetimizin bir parçası olarak, ekibimiz uygulama için en iyi uygulamaları benimsemek, ekibinizin geri kalanını eğitmek için yönergeler ve kaynaklar geliştirmek ve bunları neden dikkate almanız gerektiğine dair arka plan önerileri sağlamak için sizinle birlikte çalışacaktır. Ayrıca yapılan değişiklikleri inceleyeceğiz, HTML işaretlemesini inceleyeceğiz, içerik yardımını inceleyeceğiz ve SEO projenizin sonuçlarını izleyeceğiz. Amacımız, ekibinizin sitenize yeni bir şey eklerken en iyi SEO uygulamalarını dikkate almasını sağlamaktır.

Rakip SEO Analizi

SEO sizin için önemliyse, muhtemelen rekabetiniz için önemlidir. SEO danışmanlarımız, en iyi rakiplerinizin SEO ile neyi iyi yaptığını, ne yapmadıklarını ve bu bilgileri siteniz için en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını derinlemesine inceleyecektir. Sayfa içi optimizasyon taktiklerini, hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini, sitenin içerik stratejisini ve geri bağlantı stratejisini inceleyeceğiz. Araştırmamız aracılığıyla hedefimiz, rakiplerinizin yaptıklarına arka plan mühendisliği yapmak ve sitenizi daha iyi sıralama fırsatlarını keşfetmek olacaktır.

Backlink Denetimi

Bir geri bağlantı (backlink) profili bir siteyi iyileştirebilir veya bozabilir. Çeşitli araçlar kullanarak, sıralamanıza yardımcı olup olmadığını belirlemek için geri bağlantı profilinizi analiz edeceğiz. Ardından, arama motoru optimizasyonunuza yardımcı olmak için mevcut bağlantılarınızı düzeltmek, iyileştirmek ve iyileştirmek için bir plan geliştireceğiz.

Yüksek Kaliteli Bağlantı Oluşturma

CCM ekibimiz çalışmaları ile geri bağlantı profilinizi denetledikten sonra, web siteniz için benzersiz ve alakalı bağlantı kurma fırsatlarını araştıracaktır. Herhangi bir bağlantı kurma aşamasında, SEO danışmanlarımız büyük miktarlarda düşük kaliteli bağlantılar için değil de, daha kaliteli geri bağlantılar için çabalar. Bir bağlantı kurma planı hazırlamak ve uygulamaya yardımcı olmak için sektörünüzü, hizmetlerinizi ve fırsatları değerlendireceğiz.

Web Sitesi Yeniden Tasarım Danışmanlığı

Sitenizi yeniden tasarlamayı planlıyorsanız, öncelikli olarak bir SEO danışmanına ihtiyacınız vardır. Yeniden tasarımlar görsellerden daha fazlasıdır ve SEO´nun en iyi uygulamalarını oluşturmak için harika bir fırsattır. İşletmeniz yeniden tasarlıyor veya yeniden tasarlamayı düşünüyorsa, SEO danışmanlarımız görsel tasarım geri bildirimi, dönüşüm önerileri sağlayacak, site yapınızı gözden geçirecek, içeriği kontrol edecek, temel sayfa optimizasyonu sağlayacak ve sürdürmeniz gereken geri bağlantılar ve sıralamalar için tüm yönlendirmeleri belirleyecektir. kullanıcı deneyimi. . Yeniden tasarım sırasında bir SEO danışmanlık şirketi ile çalışmak, sizi trafikte ve sıralamalarda geri çekebilecek felaketle sonuçlanan SEO hatalarını önleyebilir.

Aylık Derinlemesine Raporlama

Başarılı bir SEO kampanyasının en önemli yönlerinden biri, sonuçları değerlendirmek ve yeni SEO trendleri, Google algoritma güncellemeleri ve yeni fırsatlar çerçevesinde planları uyarlamaktır. Verilerinizin sonuçlara nasıl dönüştüğünü görmenize yardımcı olmak için, temel performans ölçütleriniz, sizin için başardıklarımız, gözlemlerimiz ve önümüzdeki aylar için planımız hakkında aylık bir rapor alacaksınız. Şeffaflık, SEO danışmanlık hizmetlerimizin büyük bir parçasıdır ve amacımız size nerede olduğunuzu ne yaptığımızı ve bundan sonra ne yapmayı planladığımızı anlamanızı sağlamaktır. Raporunuzu almanızın ardından, Coral Medyadaki SEO danışmanımız bir sonraki ayın raporunu ve planlarını gözden geçirmek için sizinle bir online toplantı yapacak.

Haydi Coral Medya ile iletişime geçin ve en optimum SEO danışmanlığı ile tanışın.