Lo-Fi Sosyal Medyasının Yükselişi
  • 06.03.2024
  • 436

Lo-Fi Sosyal Medyasının Yükselişi

Girişiminiz için pazarlama kampanyaları başlattığınızda, verilen ortak bir tavsiye var , özgün olun. Peki, telefonunuzda filme alınan ve lüks ekipman veya yüksek bütçe olmadan doğrudan Instagram´a yüklenen lo-fi içerikten daha özgün ne olabilir? Çoğu tüketici için hiçbir şey.

Düşük kaliteli olarak da bilinen Lo-fi içeriği, çok az prodüksiyon gerektirdiği, telefonda çekilebileceği, sahne arkasında olduğu veya hareket halindeyken çekildiği anlamına gelir bu da kalitenin her zamanki kadar yüksek olmadığı anlamına gelir. Diyelim ki, doğru olması aylar süren ve daha pahalıya mal olan büyük bir kampanyadan daha fazla DIY ve daha sık yayınlamak daha kolay.

Son zamanlarda, tüketiciler en sevdikleri startuplardan daha sık içerik istiyor. Hi-fi içeriği üretmek, belirtildiği gibi uzun zaman alırken, lo-fi içeriği biter bitmez yüklenebilir ve bu da en sadık müşterilerinizi memnun eder.

Dahası, lo-fi içeriği girişiminizin özgünlüğünü artırır, sizin için maliyetleri düşürür ve tüketici ilişkilerini derinleştirir. Olağan yüksek bütçeyi, yüksek etkiyi reddettiğinizi görerek, uzun süredir en iyi köpek olan pazarlama türünüz için çok iyiyiz, potansiyel tüketiciler ürün veya hizmetinizi kullanırken kendilerini görebilir ve öğrenmeye daha fazla meyilli olacaklardır.venbsp

Peki, bunu nasıl başarabilirsiniz?

Telefonunuzu Kameramanınız Yapın

Bugünlerde bir akıllı telefonun yapabilecekleri inanılmaz. Artık fotoğraflarınız ve videolarınız bir patatesin üzerinde çekilmiş gibi görünmeyecek, ancak yine de profesyonel bir kameraya sahip biri kadar kaliteli olmayabilirler… Tüketicilerin şimdi görmek istedikleri sınırlamalarıdır. Arada sırada ortalığı karıştıran ve ortalığı karıştırmayan gerçek bir kişiyi satın aldıklarını ve desteklediklerini bilmek istiyorlar ve bunu görmenin en iyi yolu, telefonunuzu kameramanınız olarak kullanmaktır.

Yıldız ol

Bir markanın en son kampanyasında hangi ünlünün yer aldığını görmek hepimizi heyecanlandırsa da, gerçek şu ki tüketiciler tıpkı kendileri gibi birini görmeyi tercih ediyor. Girişiminiz ve hedef kitleniz arasında güven oluşturur, şirketinizi insanlaştırır ve elde edebileceğiniz kadar özgündür. Kendi kampanyalarınızın yıldızı olmak ürkütücü bir düşüncedir, ancak hedef tüketici tabanınız üzerinde daha büyük bir etkisi olacaktır.

Basit Tutun

Bir akıllı telefonda tam kadro ve ekiple yüksek bütçeli bir film çekme düşüncesi bile başınızı döndürmeye yetiyor, bu nedenle oluşturduğunuz içeriği basit tutmak ilerlemenin yolu. Bu, hayattan bir gün, öğreticiler, soru-cevap ve hatta müşterileriniz tarafından oluşturulan içeriği yeniden paylaşmak gibi şeyler olabilir.

Bu Kitleyi Kullanın

Büyük olasılıkla, tüketicileriniz tarafından kullanılmayı bekleyen çok sayıda içerik vardır. TikTok ve Instagram Reels gibi platformların popülaritesi sayesinde, herkesin kendi telefonlarından startup´ınızı içeren kısa biçimli bir video oluşturması hiç olmadığı kadar kolay. Ayrıca, tüketiciler diğer tüketicilere herkesten daha fazla güveniyor, bu yüzden etiketli gönderilerinize girin ve neler bulabileceğinizi görün.

Kusurlu Olmaktan Korkmayın

Halk mükemmellikten bıktı. Onlar için doğru olup olmadığını bilmek için, girişimlerinizin ürün veya hizmetinin günlük bir durumda nasıl göründüğünü görmek isterler. Kötü ışıkta, telefon merceğinden nasıl göründüğünü ve tıpkı kendileri gibi biri tarafından nasıl kullanıldığını görmek istiyorlar. Kendi çektiğiniz video biraz açılıysa, ses biraz saçmasa veya ışık stüdyo kalitesinde değilse, bu doğrudan kesim odası zeminine gittiği anlamına gelmez. Hatta telefonlarda çekilen videoların etkililik oranı %164,5.