Instagram Reklamcılığının Heyecan Verici 9 Faydası
 • 26.08.2021
 • 493

Instagram Reklamcılığının Heyecan Verici 9 Faydası

Instagram´da 1 milyardan fazla aktif kullanıcı olduğunu biliyor muydunuz? İşletmeniz için daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışıyorsanız, reklam vermek için mükemmel bir yerdir.

Sosyal medya , birinci sınıf bir reklam alanıdır ve onu işletmenizi tanıtmak için kullanmıyorsanız, kaçırıyorsunuz demektir. Sadece Instagram ‘da çok fazla potansiyel var, bu yüzden onu kullanmaya başlamanın zamanı geldi.

Instagram ücretli reklamlarını kullanmaya başlamanız için pek çok harika neden var, bunlardan 9 tanesini okumaya devam edin.

 • 1. GELİŞMİŞ HEDEFLEME

venbspInstagram´da ücretli reklam kullanmanın en büyük faydalarından biri, hedef kitlenizi daha doğru bir şekilde hedeflemenize olanak sağlamasıdır.

Bununla müşterilerinizi konuma, ilgi alanlarına, demografiye, davranışlara ve çok daha fazlasına göre hedefleyebilirsiniz. Bu, reklamınızın tam hedef kitlenizin feed´lerinde görüneceği ve satış yapma şansınızı artıracağı anlamına gelir.

Bu, yararlanmak için harika bir araçtır ve hedef kitlenizi özelleştirebilir ve sonuçları izleyebilirsiniz.

 • 2. MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ARTTIRIN

Instagram´da ücretli reklam kullanmaya başlamanın bir başka harika nedeni de daha geniş bir kitle arasında genel marka bilinirliğini artırmaktır. Platformda bu kadar çok aktif kullanıcı varken, daha fazla insan markanızdan haberdar olacak.

İnsanlar markanızı gittikçe daha fazla tanıdığında, güvenilirlik oluşturur ve hedef kitlenizin güvenini kazanmanıza yardımcı olur. Instagram kullanıcılarının yaklaşık %80’i en az bir marka hesabını takip ediyor ve bu kullanıcılar muhtemelen sizinle alışveriş yapacak.

Göz alıcı ve ilgi çekici içerik yayınladığınızda, bu kullanıcıların sizi takip etme ve etrafta dolaşma olasılığı daha yüksektir.

 • 3. ARTAN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Pek çok insan sosyal medyayı bir marka hakkındaki duygularını dışa vurmak veya orada çalışan insanlara soru sormak için kullanır. Instagram hesabınızı hedef kitlenizle bağlantı kurmanın ve ürünlerinizin reklamını yapmanın bir yolu olarak kullanmak harika bir araçtır.

Kullanıcı yorumlarına yanıt verebilir ve markanıza kişisel bir dokunuş sağlayabilirsiniz. Kimse çevrimiçi bir soru sorarken veya açıkça otomatikleştirilmiş bir geri mesaj alırken görmezden gelinmekten hoşlanmaz.

Gerçek geri bildirim sağlamak, müşterilerinize değerli olduklarını hissettirecek ve bu, marka güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

 • 4. EĞRİNİN ÖNÜNDE KALIN

Sosyal medya her zaman gelişiyor ve yeni özellikler ekliyor ve Instagram, kullanıcı taleplerini karşılamak veya genel deneyimi iyileştirmek için her zaman değişiyor.

Instagram bir platform olarak sürekli değişiyor ve Instagram reklamcılığı her zaman yeni özellikler ekliyor. Bunlar, Instagram reklam sürecini daha kolay ve daha bilgilendirici hale getirmek için tasarlanmıştır.

Hikaye özellikleri, IGTV, öngörüler, gelişmiş hedefleme ve daha fazlası gibi şeylerle, markanıza yardımcı olacak her zaman yeni özellikler vardır. Diğer platformlar çok fazla özellik sunmaz ve kullanımı o kadar kolay olmayabilir, bu nedenle eğrinin önünde kalabilirsiniz.

 • 5. KAMPANYANIZIN BAŞARISINI TAKİP EDİN

Instagram´da bir reklam kampanyası oluşturduğunuzda, oturup sonuçları beklemeniz gerekmez. Kampanyalarınızın başarısını gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve size daha fazla yardımcı olabilecek kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Hangi kampanyaların en iyi etkileşimi sağladığı konusunda sizi bilgilendirecek analizlere erişebileceksiniz. Ayrıca, kaç tanesinin satışa ve potansiyel müşteriye dönüştüğünü ve kampanyanız için ne kadar harcadığınızı/kazandığınızı da söyleyecektir.

Bu, Instagram ücretli reklamlarını kullanmaya devam ettikçe daha iyi sonuçlar elde etmek için değişiklikler yapabileceğiniz anlamına gelir.

 • 6. KİTLENİZLE ORGANİK BİR BAĞLANTI KURUN

İzleyici katılımı için her zaman ödeme yapmanız gerekmediğini göreceksiniz. Markanız ilgi çekici içerik yayınladığında, insanlar yayınlarınızı beğenir ve yorum yapar.

Kitlenizin beğeneceğini bildiğiniz şeyleri yayınlayabilir ve hedef kitlenizin neyi sevip neyi sevmediğini öğrenmek için her gönderinin etkileşim sonuçlarını kullanabilirsiniz.

Bu, yayınlarınızı hedef kitlenizin zevklerine uyacak şekilde uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. Organik bir kitle bağlantısı oluşturmak ve markanızı daha güvenilir kılmak için bu bilgileri kullanın.

 • 7. BÜTÇENİZE UYGUN

Instagram reklamcılığının en iyi yanlarından biri, bütçeniz ne olursa olsun onu kullanabilmenizdir. Etkili bir kampanya yapmak için binlerce dolar harcamanıza gerek yok, daha az ödeyerek daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Instagram, tıklama başına ödeme modelini kullanır bu, yalnızca kullanıcı gönderinizi tıkladığında/web sitenize gittiğinde/satın alma yaptığında ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Eğer yapmazlarsa, hiçbir şey ödemezsiniz!

Elbette, daha düşük bir miktar harcıyorsanız, beklentilerinizi ayarlamanız gerekecektir. Ancak yine de ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamını yapmanın çok etkili bir yolu olabilir.

 • 8. UNUTULMAZ OLUN

Instagram´ı diğer sosyal medya platformlarından ayıran en önemli özelliği görsel bir platform olmasıdır. İçerik, fotoğraflara ve videolara odaklanır ve metne çok fazla odaklanmaz.

Gönderiniz hedef kitlenizin akışında göründüğünde, iyi bir gönderi akıllarında kalacaktır. Hesabınızda belirli bir temayı takip etmek, kullanıcıların profilinizi hatırlama olasılığını artıracak ve bir izlenim bırakacaktır.

İnsanlar markanızı hatırladığında, hesabınıza geri dönme olasılıkları daha yüksek olacaktır ve bu, bir satışa dönüşmesine yardımcı olabilir.

 • 9. PAZARLAMANIN DİĞER YÖNLERİ İÇİN KULLANIN

Instagram reklamcılığı, kampanyanızın ne kadar iyi performans gösterdiğini söyleyen birçok bilgi sağlar. Bu bilgiler yalnızca Instagram´da değil, her yerde değerlidir.

Bu bilgiler, pazarlama kampanyalarınızın diğer yönlerini etkileyebilir. Instagram´da öğrendiklerinizi kullanarak hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak daha başarılı olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Diğer sosyal medya platformlarında marka profilinizi büyütmenize yardımcı olacaktır. Bu çapraz tanıtım, çok daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

INSTAGRAM ÜCRETLİ REKLAMLARI KULLANMAYA BAŞLAMA ZAMANI

Instagram ücretli reklamcılığını kullanmak, daha geniş bir kitleye ulaşmanın, güvenilirliği artırmanın ve daha fazla satış elde etmenin harika bir yoludur. Bu, dünyanın en büyük platformlarından biridir ve bu, başka herhangi bir yerden daha büyük bir kitleye ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Ne için bekliyorsunuz? Şimdi Instagram reklam kampanyanızı yapmaya başlamanın zamanı geldi! Coral Medya size danışmanlık hizmeti vermek için hazır.