Google Reklamlarını Kullanmanız İçin 10 Neden-2
  • 23.08.2021
  • 484

Google Reklamlarını Kullanmanız İçin 10 Neden-2

Lütfen bu yazıdan önce okumadıysanız, 1. Bölümü okuyunuz.

Google Reklamlarını Kullanmanız İçin 10 Neden Bölüm-1

  • 6. Google ADS´de anlaşılması kolay bir biçimde ortaya konan sonuçları görün

Neyi yanlış yaptığınızı bilmiyorsanız, nasıl geliştireceğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmayacak. Bazı analitik gösterge panoları, bunun ne olduğunu bulmayı neredeyse imkânsız hale getiriyor.

Neyse ki Google, her şeyi basit ve anlaşılması kolay hale getirir. Tıklamalar, gösterimler, anahtar kelime bütçesi vb. gibi temel bilgileri öğrenin veya bir Google Analytics entegrasyonu ile daha ayrıntılı bilgi edinin. Ziyaretçilerin web sitenizde nasıl davrandıklarını tam olarak görmenizi sağlar- tam olarak neyi tıkladıklarına, bir sonraki nereye gittiklerine ve orada ne kadar zaman harcadıklarına kadar.

  • 7. SEO´dan daha hızlı sonuç alın

Arama motoru optimizasyonu hala en çok ziyaret edilen sitelerin bel kemiğidir. Birinci sayfada gördüğünüz gönderiler ve sayfalar, yalnızca dikkatlice araştırılmış anahtar kelimelerle iyi yazılmış değildir ayrıca zaman içinde çok sayıda geri bağlantı toplayan sitelerde bulunurlar (hala web sayfaları için bir numaralı sıralama faktörüdür).

Geniş bir anahtar kelime arama terimi için kendi sayfalarınızdan birini gıpta edilen ilk konumda görmeniz yıllar alabilir. Bazı işletmeler bunu asla göremeyecek.

Yine de Google´ı kullanmaya başladığınızda, bir arama motoru sonuç sayfasındaki tüm organik sonuçları atlama şansınız katlanarak artar ve bu da kolaylaşır. Sayfanızı biraz yukarı çekecek bağlantılar için sonsuz bir arama yok tıklama sonrası açılış sayfanızda anahtar kelime yoğunluğuna dikkat edilmez. Reklam yayınlamaya başlayın ve organik sonuçların ekranın alt kısmına kadar görünmediği bunun gibi bir sayfada ilk iş olarak insanların sizi görme olasılığını artırın

  • 8. Marka bilinirliği oluşturun

İnsanlar "Google ADS" kelimesini duyduklarında, çoğunlukla arama motoru sonuç sayfalarındaki tıklama başına ödeme reklamları aracılığıyla trafik çekmeyi düşünürler. Ancak, Google´ın reklamları bundan daha çok yönlüdür. Ayrıca marka bilinirliği oluşturmak için harika bir araç olabilirler- araştırmaların gösterdiği bir şey, en yüksek performanslı pazarlamacıların öncelik verdiği şeydir

Marka adınızı, kişiliğinizi, itibarınızı vb. güçlendirmek, ziyaretçileriniz arasında güven oluşturmak için gereklidir. Bunları tutarlı bir şekilde ne kadar çok tekrarlarsanız, markanız o kadar güçlenir ve potansiyel müşterilerle o kadar çok güven kazanırsınız. Ve güven, nihayetinde size satın alma ve sadık müşteriler kazandıracak şeydir.

Reklam arama ağı aracılığıyla, potansiyel müşteriler tıklamasa bile markanızı, sloganınızı, sunduğunuz ürünleri ve sergilemek için kopyanızı ve uzantılarınızı kullandığınız diğer her şeyi görürler. Hatta ADS görüntülü reklam ağı aracılığıyla, reklamınızı daha fazla kişiye göstermeyi seçerek marka bilinirliğine öncelik verebilirsiniz. Tıklamalara veya dönüşümlere odaklanmak yerine (birazdan teklif verme stratejilerine daha fazla değinilecektir.) Her iki strateji de reklam verenlerin işletmelerinin kritik özelliklerini güçlendirmelerine ve dolayısıyla markasını güçlendirmelerine olanak tanır.

  • 9. Daha fazla dönüşüm kazanın

Google, potansiyel müşterilere göz atarak hangi reklamların görüleceğine karar verirken, tıklama sonrası açılış sayfası deneyimini hesaba katar. Bir ADS destek sayfasına göre

“Tıklama sonrası açılış sayfası deneyimi, Reklamların web sitenizin reklamlarınızı tıklayan kişilere tam olarak aradıklarını hızlı ve zahmetsiz bir şekilde ne kadar iyi sunduğunun ölçüsüdür. Tıklama sonrası açılış sayfanız, insanların reklamınızı tıkladıktan sonra ulaştığı URL´dir ve sunduğunuz deneyim, Reklam Sıralamanızı ve dolayısıyla TBM´nizi ve reklam açık artırmasındaki konumunuzu etkiler. Kötü bir kullanıcı deneyimi sunan web sitelerini işaret ediyorsa, reklamlarınız daha az gösterilebilir (veya hiç gösterilmeyebilir).”

Açılış sayfası deneyimine öncelik vermeyen reklam ağları, internet kullanıcılarını herhangi bir eski sayfaya yönlendirmenize olanak tanır. Bu bir ana sayfa, bir "hakkında" sayfası olabilir ve ziyaretçiler reklamınızda onlara vaat ettiğiniz şeyi aramak istemediğinden bütçenizi hızla tüketecektir.

Ancak, reklamlarınızın Google´ın ağında görünmesini sağlamak için, arkalarında son derece ikna edici bir tıklama sonrası açılış sayfasına ihtiyacınız olacak. Ve son derece ikna edici bir tıklama sonrası açılış sayfası oluşturduğunuzda, özellikle iki şey nedeniyle reklam harcamasını en üst düzeye çıkaracaksınız

-Mesaj eşleşmesi

-Odaklanmış tasarım

  • 10. Farklı teklif stratejileriyle YG´yi (Yatırım Getirisi) en üst düzeye çıkarın

Google´ı memnun etmek için oluşturulmuş ikna edici bir tıklama sonrası açılış sayfası, reklamcılık YG´nizi en üst düzeye çıkaracak tek şey değildir. Reklam ekibi, bütçenizi en az tüketirken belirli pazarlama hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olmak için birkaç farklı teklif stratejisi oluşturdu

Hedefiniz web sitesi trafiğini artırmaksa, Google´ın önerdiği şey TBM teklifidir.

"Bin görüntülenebilir gösterim başına maliyet" anlamına gelen BGBM teklifi, marka bilinirliği oluşturmaya çalışıyorsanız Google´ın önerdiği şeydir. Bu strateji ile 1000 kişinin reklamınızı tam olarak görmesi için ödemek istediğiniz tutarı seçersiniz. Arama ağında değil, yalnızca Google Görüntülü Reklam Ağı´nda kullanılabilir.

EBM teklifi, Google´ın reklam verenlerin satın alma veya kaydolma gibi dönüşümlere odaklandıklarında kullanmalarını önerdiği şeydir.

Bu şekilde, birincil hedefiniz marka bilinirliğini artırmaksa. Google, reklamlarınızı yalnızca tıklama veya dönüşüm sağlama şansı en yüksek olan kişilere sunmaya çalışıyor olsaydı, reklamlarınızı göstereceğinizden daha fazla kişiye gösterebileceksiniz. Tam tersi şekilde de çalışır.

Hedefiniz, tıklama veya dönüşüm gibi dönüşüm hunisinin ilerisindeki bir işlemse ,bunun için teklif verebilirsiniz ve Google, reklamınızı kitlelere yaymayı azaltacak ve bunun yerine, dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksek olan kişilere gösterecektir.


Coral Medya olarak Google ADS Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Reklamlarla işinizi büyütmek istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin.