Web Sitenizin Yeniden Tasarlanması Gerektiğinin 10 İşareti
 • 14.10.2021
 • 392

Web Sitenizin Yeniden Tasarlanması Gerektiğinin 10 İşareti

Sitenizin görünümü tüm işletmenizin kartvizitidir. Çekici olmayan tasarım, yanıt vermeyen bir site, eski özellikler ve genel olarak düşük performans, müşterilerinize veya arama motoruna güven sağlamıyorsa, potansiyel müşterileriniz rakiplerinizi seçecektir. Web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğine dair birçok işaret vardır. Burada en alakalı ve önemli olanlardan bir seçki bulacaksınız.

Web sitesi yeniden tasarımı, web sitenizin tasarımını kısmen veya tamamen değiştirmeye yardımcı olur, böylece web sitenizin genel performansını ve kullanılabilirliğini artırır. Web sitesinin yeniden tasarımıyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, web tasarım şirketimizle iletişime geçin.

Web sitesi yeniden tasarımı nedir?

Web sitesi yeniden tasarımı, aşağıdakileri değiştirerek sitenizin arka ucunu (kodunu) ve ön ucunu (sitenizin görünümünü) güncelleme işlemidir

 1. güncelleme düzenleri
 2. navigasyonun iyileştirilmesi
 3. içeriği güncelleme
 4. Mobil uyumlu tasarımın oluşturulması
 5. markalaşmadaki değişiklikler
 6. web sitesi şablonlarının elden geçirilmesi
 7. geliştirilmiş UX tasarımı
 8. ve daha fazlası.

Web sitenizdeki kullanıcı deneyimini iyileştirmek, daha yüksek bir dönüşüm oranı elde etmek, modernize etmek ve etki alanınızı genişletmek için web sitesi yeniden tasarımına ihtiyaç vardır.

Bir web sitesini ne zaman ve neden yeniden tasarlamalısınız?

Sitenizi en azından Google algoritmalarının yeni gereksinimlerini karşılayacak şekilde yeniden tasarlamalısınız.

Aşağıdaki durumlarda bir web sitesinin yeniden tasarımına ihtiyacınız vardır

 • dönüşümleri kaybediyorsanız
 • satış seviyeniz düşmeye başlamışsa
 • web sitesi tasarımınız modası geçmiş görünüyorsa
 • sitenizde gezinme kafa karıştırıcıysa
 • yeni bir ürün veya hizmet başlattıysanız
 • daha fazla işlevsellik eklemek istiyorsanız

Listelenen öğelerden en az biri işletmeniz için geçerliyse, web sitenizin yeniden tasarlanması ve işletmenizin yeniden markalaşması gerekir. İşletmenizin sorunlarına bağlı olarak yeniden tasarlamanın birçok nedeni vardır.

Bir web sitesini yeniden tasarlamak kaç saat sürer?

Değişir, hiçbir profesyonel web tasarım şirketi size tam süreyi söyleyemez- hepsi sitenizin boyutuna, mevcut durumuna ve yapmak istediğiniz iş miktarına bağlıdır.

Örneğin, şablon tabanlı bir web sitesi tasarımı mı yoksa zengin işlevselliğe sahip benzersiz bir tasarım mı istiyorsunuz? Bu sorunun cevabı sitenizi yeniden tasarlamak için gereken süreyi etkiler.

Web sitenizin yeniden tasarım süresi birkaç gün veya birkaç ay sürebilir. Sitenizin yeniden tasarımı için gereken tam miktarı öğrenmek için tasarımcılarla iletişime geçin.

Web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğine dair 10 ana işaret

1. Satışlarda düşüş

Gelirdeki düşüş, web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğinin en önemli işaretidir. Araştırmaların gösterdiği gibi, işletme sahipleri tasarımın satışlar üzerindeki etkisini büyük ölçüde hafife alıyor. Siteniz çekici, kullanıcı dostu ve gezinmesi kolay olmalıdır. Hizmetlerinize veya ürünlerinize olan ilgiyi artıracaktır. Herkesin yüksek kaliteli ürünleri vardır ancak çekici bir sitesi olmayabilir.

2. Zayıf güvenlik ve performans

Hiçbir makul kullanıcı, siteniz tehlikeliyse sizden bir şey satın almak için veri güvenliğini riske atmaz, bunun yerine başka bir güvenli siteye giderler. Aynısı sayfa yükleme hızı için de geçerlidir. Bugün sitenizin 1,5 saniyeden fazla yüklenmemesi önerilir. Bekleme süresi ne kadar yüksek olursa, o kadar az müşteriniz olur. Google, HTTPS sertifikası olmayan ve performansı düşük bir site için arama sıralamalarını da düşürür.

3. Tepki vermeyen tasarım

Mobil kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Sadece PC kullanıcıları için bir siteye sahip olmak etkisizdir. Siteniz mobil uyumlu değilse, kullanıcı dostu bir deneyim sunamaz ve rekabetçi olamazsınız. Duyarlı bir web siteniz yoksa, web sitenizi yeniden tasarlamanın zamanı geldi.

4. Gezinmesi zor

Sitenizde kafa karıştırıcı gezinme, yalnızca hemen çıkma oranlarının artmasına ve markanız için kötü bir itibara katkıda bulunacaktır. Bu, web sitenizin yeniden tasarlanmaya ihtiyacı olduğunu gösterir. İyi bir gezinme menüsü, potansiyel alıcılara ihtiyaç duydukları bilgilere hızlı erişim sağlar.

5. Kötü SEO ve Web Sitesi Güncellemesi

Sitenizi sürekli güncellemeden iyi sonuçlar elde edemezsiniz. Sitenizi sürekli güncellemeden eski moda ve alakasız hale gelecek ve arama motoru sıralamalarını etkileyecektir.

6. Marka Bağlantısını Kesilmesi

Sitenizde tutarlı bir marka bilinci oluşturma stilinin olmaması, site ziyaretçilerinizin kafasını karıştırabilir. İş sitenizdeki tüm sayfaların aynı stile sahip olduğundan ve çalıştığınız alanı tam olarak yansıttığından emin olun. Tutarlı bir marka web sitesine sahip olmak, potansiyel müşteriler arasında bir rahatlık ve güven duygusu yaratır.

7. Eski site işlevselliği

Eski ve zayıf site işlevselliği, web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğinin ilk işaretlerinden biridir. İşletmeniz sürekli büyüyor, değişiyor ve gelişiyor. Site, kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamalı ve güçlü ve yeni işlevlere sahip olmalıdır. Yeni işlevsellik eklemek, birçok süreci otomatikleştirir ve en son web tasarım trendlerinden haberdar olan modern bir şirket olduğunuzu gösterir.

8. Rakipleriniz sizden daha iyi

Rakiplerinizin sizden daha iyi olduğunu ve daha iyi bir siteye sahip olduğunu görüyorsanız, bu, web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğine dair ciddi bir işarettir. Rekabet, sizi daha iyi olmaya ve gelişmeye teşvik ettiği için iyi bir şeydir.

Rakiplerinizi analiz edin- siteleri sizinkinden daha çekiciyse ve gezinmesi daha kolaysa, harekete geçmelisiniz.

9. Düşük dönüşüm oranları

Sitenizi daha fazla potansiyel müşteri elde etmek için oluşturdunuz, değil mi? Site, yüksek dönüşüm sağladığında amacını yerine getirir. Ancak siteniz eskiyse ve gerekli unsurları içermiyorsa çok fazla dönüşüm olmayacaktır. Sitenizin net harekete geçirici mesaj düğmelerine sahip olduğundan emin olun. Düşük dönüşüm oranları, bir web sitesinin yeniden tasarımına ihtiyacınız olduğunun bir işaretidir.

10. Karmaşık içerik güncelleme süreci

Site içeriksiz düşünülemez. Ancak içerik eklemek, birçok site sahibi ve yöneticisi için hala bir kâbus. Bu size tanıdık geliyorsa, İçerik Yönetim Sistemi’nizi değiştirme zamanı gelmiştir. Sitenize içerik ekler eklemez, SEO gelişecektir. İşletmenizin gelişimi ve tanıtımı için daha fazla fırsat sağlamak için web sitenizi yeniden tasarlayın.

Web sitesi yeniden tasarımının maliyeti nedir?

Bir web sitesi yeniden tasarımı size birkaç bin liraya mal olacak. Maliyet, istenen sonuca bağlı olarak değişir.

İnternette bulduğunuz miktarlara güvenmeyin- bunlar doğru değil. Söz konusu siteyi, sahiplerinin beklentilerini ve ne kadar iş yapılması gerektiğini bilmeden bir web sitesi yeniden tasarımının maliyetini söylemek imkansızdır. Bir web tasarım firmasıyla iletişime geçmekten ve ücretsiz denetim yapmaktan korkmayın. Web sitenizin yeniden tasarımının özel maliyetini öğrenmenin tek yolu budur.

Yeniden tasarım maliyetlerinizi şekillendiren en önemli faktörler

 • Bir web tasarım ajansı deneyimi
 • Web sitenizin boyutu
 • İstediğiniz tasarım
 • Arzu ettiğiniz işlevsellik
 • Üçüncü taraf bir sistemle entegrasyonlar
 • Duyarlı tasarımın oluşturulması

Web Sitenizi Yeniden Tasarlama Zamanı Geldi mi?

Web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğine dair birçok farklı işaret var. Ancak bunlardan herhangi birini fark ederseniz, bir web sitesinin yeniden tasarımına ihtiyacınız var. Sonuçta siteniz vücudunuz gibidir- bir şeylerin yanlış olup olmadığını size bildirir.

Yukarıdaki işaretlerden herhangi biri web sitenizin yeniden tasarlanması gerektiğini gösterdiğinden, web sitenizi dikkatlice dinleyin. Coral Medya size bu konuda hizmet vermeye hazırdır. Lütfen "Teklif Formu" nu doldurunuz.venbsp