Facebook Reklamlarının 11 Faydası-2
  • 08.10.2021
  • 222

Facebook Reklamlarının 11 Faydası-2

5. Reklamlar Sizinle Zaten Etkileşimde Olan Kişilere Yeniden Pazarlama Yapabilmenizi Sağlar

Yeniden pazarlama, hedef kitlenize ulaşmanın başka bir yoludur, çünkü geçmişte web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar reklamınızı görecektir. Bunun neden önemli olduğundan bahsedelim.

İnsanlar işletmenizi Facebook´ta veya web sitenizde ilk gördüklerinde, muhtemelen ona bakarlar ve biraz ilgilerini çekmiş olsanız bile daha ileri gitmezler. Ve neden yapsınlar? Seni tanımıyorlar ve sana güvenmeleri için hiçbir sebep yok. Gelecekte, reklamınızı tekrar görürlerse, bu insanları dönüştürmeniz için size daha yüksek bir şans verir.

Bir temas noktası yeterli olmayacak. İnsanların nihayet harekete geçmeden önce markanızı üç ila yedi kez görmeleri gerekir.

6. Doğru Hedefleme ile Ucuza Tıklama ve Dönüşüm Sağlayabilirsiniz

Bu mümkün olmuştur çünkü Facebook´un TO´su (tıklama oranı), geliştirilmiş reklam araçları sayesinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Bu nedenle işletmeler reklamları doğru kullanmayı öğreniyor. Hedefleme yeteneklerindeki ve yaratıcılıktaki sürekli iyileştirmeler sayesinde, işletme sahipleri ulaşmak istedikleri kitleleri etkili bir şekilde hedefleyebilir ve bunu düşük bir maliyetle yapabilirler.

Bir Facebook reklamı yayınlamak ve özellikle yalnızca istediğiniz kişileri hedeflemek için ödediğiniz minimum maliyetle, ihtiyaç duyduğunuz sayıda kişiye ulaşmak ve nihayetinde reklamınızdan para kazanmak için küçük bir miktar para harcarsınız.

Açık olmak gerekirse, en çok paraya mal olan şey, neredeyse her zaman yapmanız gereken reklamlarınızı test etmektir. Facebook reklamları ilk denemede hemen hemen hiç çalışmaz ve ince ayar yapılması gerekir. Bu çok normal. Bütçenizi belirlerken bu test aşamasını hesaba katmalısınız.

7. Facebook Reklamlarıyla Kolayca Yeni Potansiyel Müşteriler Bulabilirsiniz

En hızlı dönüşüm sağlayan hedef kitlenizi bulduktan sonra, Facebook´un "benzer hedef kitlelerini" kullanarak tıpkı onlara benzeyen insanları çekmek mümkündür. Bu özellik, özel bir hedef kitle edinmenize ve sizden satın alma olasılığı en yüksek olan benzer kişileri bulmak için Facebook´u kullanmanıza olanak tanır.

Dönüşüm pikselleri, uygulamalardan veri yükleyenler ve Facebook hayranlarınız, benzer hedef kitleler oluşturmak için kullanılabilir. Benzer hedef kitlelerinizin hedef pazarınızı doğru bir şekilde yansıtmasını sağlamak için boyut ve hedefleme seçeneklerini çok daha derinlemesine tanımlayabilirsiniz.

8. Özel Bir Harekete Geçirici Mesaj Düğmesi Ekleyebilirsiniz

Dijital reklamların çoğunda, hedef kitlenizi web siteniz gibi istenen hedefe götürecek bir CTA (harekete geçirici mesaj) düğmesi bulunur. Bu etkilidir çünkü tam anlamıyla insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemeniz gerekir. O zaman, bunu yapmaları çok daha olasıdır. Kulağa basit geliyor, ancak reklamlarınızın (ve bloglarınızın!) performansında büyük bir fark yaratıyor.

Ayrıca, kullanıcılar genellikle bir karar vermeden önce daha fazla bilgi ararlar.

Kullanıcılar Facebook reklamlarını kullanarak web sitenize kolayca gidebilir ama başka seçenekler de var. Mevcut CTA düğmeleri arasında Şimdi Rezervasyon Yap, Şimdi Başvur, Bize Ulaşın, Kaydolun, İndirin ve Daha Fazla Bilgi Edinin yer alır.

9. İnsanlar Neredeyse Her Zaman Sosyal Medyada

İşletmeler Facebook´u görmezden gelemez. Çok büyük, O her yerde. Bu nedenle işletmenizin bir Facebook sayfasına ihtiyacı var- çünkü mevcut ve gelecekteki müşteriler orada. Ortalama olarak, bir kişi sosyal medyada günde yaklaşık 2,5 saat harcıyor ve Facebook onların favorisi.

Kalabalığı takip et. Hedef kitlenizin çoğunluğu Facebook´taysa, sizin de Facebook´ta olmanız gerekir.

10. İçerik Tanıtımınızı Kolayca Ölçeklendirebilirsiniz

Web siteniz her zaman harika içeriğe sahipse, insanların bunun farkında olmasını istersiniz. Güncellemeleri sürekli olarak sosyal medya ağlarınızda paylaşmanızın nedeni budur. Ama sence bu yeterli mi? Maalesef değil.

Facebook reklamları, içerik erişiminizi artırmak için var. Reklamlar sayesinde, organik olarak ulaşacağınızdan daha fazla kişiye ulaşacaksınız. Bu, pazarlama stratejilerinizi ölçeklendirmeyi yalnızca mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda kolaylaştırır. Gerçekten iyi dönüşüm sağlayan bir reklamınız olduğunda, artık istediğiniz şekilde performans göstermeyene kadar ona daha fazla para yatırırsınız. Ayrıca yinelenen reklamlar oluşturabilir ve bu kitlenin diğer segmentlerini hedefleyebilirsiniz.

Küçük bir reklam harcaması yaptığınızda, inanılmaz şeyler olabilir.

11. Müşteri Bağlılığını Teşvik Edeceksiniz

Bugün birçok işletme, takipçilerinin kendilerini o topluluğa ait hissetmelerine yardımcı olmak için Facebook sayfalarını doğru bir şekilde kullanıyor. Bu sayfalar, işletmelere marka imajlarını oluşturmak ve müşteri sadakatini artırmak için müşterilerle doğrudan etkileşim kurma şansı verir.

Facebook reklamlarının birçok avantajından biri, işletmelere izleyicilerle etkileşim kurmaları için yüksek fırsatlar sunmasıdır. Bu, daha fazla büyümeye, daha yüksek bir elde tutma oranına ve nihayetinde daha fazla satışa yol açacaktır- çünkü daha iyi ilişkiler kurmak için Facebook reklamlarını kullandınız.

Facebook reklamları ucuz olabilir, ancak sadece fiyat etiketi nedeniyle onları hafife almayın. İşletmenizi yeni yükseklik eğrisine götürecekler. Reklam Yöneticisi sezgisel değildir ve bir gecede sonuç bekleyemezsiniz. Gerçekten, iş söz konusu olduğunda bir gecede sonuç bekleyemezsiniz.

Bununla birlikte, platformu nasıl kullanacağınızı öğrenmeye zaman ayırırsanız ve reklamlarınızı test eder, test eder, test ederseniz, sonunda Facebook´ta para harcamayı başarırsınız.