E-Ticaret Yazılımı Hakkında-2
  • 10.09.2021
  • 522

E-Ticaret Yazılımı Hakkında-2

E-Ticaret Yazılımının Avantajları Nelerdir?

Neden e-ticaret yazılımı kullanmalısınız? Çünkü işletmeniz için birçok faydası vardır. İşte e-ticaret yazılımı kullanmanın avantajları.

Çevrimiçi işinizi hızlı bir şekilde başlatın. Çoğu e-ticaret yazılımı, mağazanızı hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olmak için önceden oluşturulmuş şablonlara ve çeşitli temalara sahip, kullanımı kolay çevrimiçi mağaza oluşturucularla birlikte gelir. Mağaza öğelerinizi yerleştirdiğiniz, ürün resimleri eklediğiniz, açıklamalar ve fiyatlar girdiğiniz, alışveriş sepetinizi ayarladığınız ve sürükle ve bırak işlevlerine aşinaysanız, burada saatlerden değil dakikalardan bahsediyoruz, temelde gitmek için iyi bir çözümdür.

Mağazanız her zaman açıktır. E-ticaret yazılımı kullanmanın en büyük ticari avantajlarından biri, çevrimiçi mağazanızı haftanın 7 günü, günün 24 saati açık tutmasıdır. Çalışma saatleriniz fiziksel konum veya personelinizin çalışma programı ile sınırlı değildir. Her şey otomatik olduğundan, çevrimiçi mağazanızı kontrol panelinizden sürekli olarak izlemeniz gerekmez.

Herkese her yerde satış yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman satış yapmanızı sağlayan yukarıdakilerle ilgili olarak, dünyanın herhangi bir yerinden herkese satış yapabilirsiniz. Ürünleriniz için zaman, coğrafya ve sınırlar tarafından engellenmeyen küresel bir pazarınız var. Nerede olurlarsa olsunlar herkese satış yapmak için internetin bağlantısını kullanırsınız.

Zamandan, paradan ve kaynaklardan tasarruf edersiniz. Harcamalarınızı hesapladığınızda, bir çevrimiçi mağaza işletmek, birinci sınıf bir yerde pahalı bir yer kiralamanız, satış personeli çalıştırmanız ve kamu hizmetleri için ödeme yapmanız gereken bir gerçek mekânda faaliyet gösteren bir mağaza işletmekten daha az maliyetli olduğunu göreceksiniz. Çevrimiçi mağazanızla ilgilenen uygun fiyatlı bir e-ticaret platformu için aylık ödeme yapmak, masrafları azaltır ve karı en üst düzeye çıkarır.

Birçok ürün satabilirsiniz. Tüm ürünlerinizi sığdırmak için sınırlı depolama alanına sahip geleneksel bir perakende satış mağazasının aksine, bir çevrimiçi mağazanın taşıyabileceğiniz, sergileyebileceğiniz ve satabileceğiniz ürün sayısını kısıtlayacak fiziksel bir alanı yoktur. Günümüzde daha fazla insan çevrimiçi alışveriş yaptığından, bu, müşteriler tarafından kolayca aranabilen ve görüntülenebilen katalog web sayfalarında düzenlenen ürünler sunarak daha fazla satış yapmanızı sağlar. Bu aynı zamanda daha kısa satış döngüleriyle sonuçlanır ve size minimum yatırımla maksimum getiri sağlar.

Kolay çevrimiçi ödeme ve nakliye. E-ticaret yazılımı ve alışveriş sepeti platformları, yerleşik bir özellik olarak veya bir ödeme ağ geçidi hizmetiyle entegre olarak çevrimiçi ödemeleri işlemek için donatılmıştır ve güvenli ve güvenli çevrimiçi işlemlere olanak tanır. Yazılım ayrıca müşterilerinize tercih ettikleri teslimat ve nakliye seçeneklerini sunabilen sipariş karşılama hizmet sağlayıcılarına sorunsuz bir şekilde bağlanabilir.

Yerleşik pazarlama araçlarıdır. Birçok e-ticaret yazılımı, mağazanızın arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına ve potansiyel müşterileri çekmesine yardımcı olmak için güçlü pazarlama araçları ve SEO özellikleriyle yüklenir. Ayrıca, size gerçek zamanlı analitik veriler sağlayabilecek, hedeflenen pazarlama kampanyaları, özel fırsatlar ve teklifler oluşturmanıza ve ayrıca ürün karışımınızı veya promosyonunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilecek yerleşik analitik ve istatistiksel araçlar da vardır.

Kaliteli çevrimiçi müşteri hizmeti sağlayabilirsiniz. E-ticaret yazılımı, müşterilerinize en iyi çevrimiçi alışveriş deneyimini, kolay ürün seçimi, sipariş ve ödemeden uygun çevrimiçi ödeme, nakliye ve teslimata kadar sunmanın yollarını sunar.Her şey, otomasyon yoluyla mümkün olduğunca basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Müşterilerin mağazanızdan satın almalarını ve bekleyebilecekleri en iyi hizmeti almalarını sağlayın.

Diğer birçok avantaj veya avantajla devam edebiliriz, ancak yukarıdakiler, e-ticaret yazılımının çevrimiçi işinize getirebileceği birçok olumlu şeyi ve rekabet avantajını anlamanızı ve takdir etmenizi sağlamak için yeterlidir.


E-Ticaret Yazılımının Temel Özellikleri Nelerdir?

Amacını gerçekleştirebilmek için, e-ticaret yazılımı, çevrimiçi satışla ilgili birçok yönü kolaylaştıran ve destekleyen çok çeşitli özellik ve işlevlerle tasarlanmıştır. İşte e-ticaret yazılımının ortak özellikleri

Otomasyon. Fiyatlandırma, vergiler, nakliye ücretleri ve taşıma maliyetlerinin doğru hesaplanması dahil olmak üzere ödeme süreci, müşterilere satın almak için seçtikleri ürünler için ne kadar ödeyeceklerine dair anında bir fikir vermek için otomatikleştirilmiştir.

Web Sitesi Oluşturucu. Mevcut bir web siteniz yoksa, e-ticaret yazılımı sıfırdan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ticari tasarımcıları işe almanıza gerek kalmadan tercihlerinize göre hızla profesyonel görünümlü bir web sitesi ve vitrin oluşturmanız için tasarım şablonları sağlar.

Merkezi veritabanı. Ürün bilgilerinin, müşteri verilerinin, muhasebe işlemlerinin, ürün listelerinin, tarama geçmişlerinin ve ödeme ve nakliye durumunun kolay depolanması, erişilmesi ve alınması için merkezi bir konuma sahip olursunuz.

Arama fonksiyonu. Gelişmiş arama işlevleri, alışveriş yapanların aradıkları ürünleri veya ürünleri bulmasını kolaylaştırır. E-ticaret platformları, yeni ürünleri açıklamalar, resimler ve özellik listeleriyle birlikte listeleme, kategorilere ayırma ve güncelleme yeteneğine sahiptir.

Entegrasyon. Çoğu e-ticaret çözümü, çeşitli görevleri (muhasebe, e-posta pazarlaması, sipariş karşılama ve ödeme işleme) tek bir sistem içinde gerçekleştirmenize olanak sağlamak için çeşitli iş uygulamaları ve üçüncü taraf platformları ve hizmetleri ile entegre olabilir.

Pazarlama araçları. Web sitenizin pazarlamasını, tanıtımını ve markalaşmasını geliştirmek için e-ticaret yazılımınızı kullanabilirsiniz. Hedeflenen kampanyalar, SEO optimizasyon stratejileri ve marka bilinci oluşturma/görüntü güçlendirmeyi bulmak için bir dizi araçtan yararlanabilirsiniz.

Analitik ve raporlama. E-ticaret yazılımı, müşteri demografisi, anahtar kelimeler ve tıklama akışları hakkında size iç görüler ve istatistikler sağlayarak, müşteri satın alma alışkanlıklarını etkileyen eğilimleri ve kalıpları analiz etmenize ve belirlemenize yardımcı olabilir. Neyin işe yarayıp yaramadığını öğrenecek ve gelirleri artırmak için stratejiler geliştireceksiniz.

Coral Medya, e-ticaret yazılımlarında da ihtiyacınıza göre çözümler sunmaktadır.venbsp