Çevrimiçi Reklamcılığın Faydaları Nelerdir?
  • 25.10.2021
  • 415

Çevrimiçi Reklamcılığın Faydaları Nelerdir?

Çevrimiçi Reklamcılığın Faydaları Nelerdir?

Çevrimiçi Reklam Türleri

1. Yerel Reklamcılık

Bu terim, daha az geleneksel bir çevrimiçi reklamcılık türüyle ilişkilidir. Kullanıcıların sorunlarına çözümler sunarak güvenini kazanmak için banner reklamlardan veya sponsorlu içerikten kaçınan bir strateji kullanır. Kullanabileceğiniz birçok araç var ama en kolayı bir blog oluşturmak. Blogunuzda sektörünüzle ilgili konulardan bahsedin, sadece reklam yapmayın. Kullanıcılarınız için yararlı ve ilginç bir şey ekleyin. Oradan, SEO, e-posta pazarlaması ve potansiyel müşteri yetiştirmeyi kullanarak, potansiyel müşterilerin bulunduğu satış hunisinin aşamasına göre doğru içeriği başarıyla sunabilirsiniz. Yerel reklamcılığın en iyi yanı, müdahaleci olmaması ve dolayısıyla daha fazla olmasıdır. Hem genel halk hem de reklam engelleyici kullanan kişiler tarafından oldukça değerlidir.

2. SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

Bu kampanya türü ile hedeflenen marka bilinirliğini çok kısa sürede arttırmaktır. Tek gereken bir başlık, açıklama ve harekete geçirici mesaj içeren bir reklamdır (anahtar kelimelerin kullanımına büyük ölçüde güvendiğinizden emin olun). Web sitesinin kalitesine ve belirlenen TBM´ye bağlı olarak, kullanıcılar önceden seçilmiş anahtar kelimelerinizi bir arama motoruna yazdığında reklam gösterilecektir. Bu durumda, (genellikle) TBM´ye dayalı bir teklif oluşturulur.

3. Görüntülü Reklamcılık

Daha görsel çevrimiçi reklam biçimleri arasında görüntülü reklamlar bulunur. Bunlara ´görüntülü reklamlar´ denir, çünkü bunlar genellikle resim veya video içerirler ve bir blog gibi herhangi bir web sitesinde belirlenmiş yerlerde yayınlanırlar.

Doğrudan veya Google Ads gibi platformlar aracılığıyla satın alınabilirler. Maliyet, TBM veya BGBM´ye göre tahmin edilir

4. Mobil Reklamcılık

Farklı mobil reklam türleri olmasına rağmen, tüm reklam kampanyaları mobil platformlara uyarlanmalı veya en azından sayfaların herhangi bir ekranın boyutuna biçimlendirilmesine izin veren duyarlı bir tipolojiyi takip etmelidir. Günümüzde herkesin sürekli kullandığı bir telefon ve/veya tablet bulunmaktadır. Aslında Google, 2016´dan beri mobil trafiğin masaüstü bilgisayarların trafiğini aştığını söyledi. Dolayısıyla, hala mobil platformlara yatırım yapmıyorsanız, harekete geçme zamanı. Yalnızca daha iyi erişim ve daha iyi bir kullanıcı etkileşimi elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda kendi web sitenizde gösterdiğiniz reklamlarda Google´ın Mobile First algoritması aracılığıyla SEO´nuzu da iyileştireceksiniz.

5. Sosyal Reklamlar

Sosyal medya, günlük hayatımızın inanılmaz derecede önemli bir parçası. Bu nedenle, marka bilinirliği oluşturmak ve potansiyel yeni müşteriler kazanmak için bu platformlarda reklam kampanyaları oluşturmak gereklidir. Sosyal ağların sunduğu kapsamlı segmentasyon olanakları sayesinde, çok özel hedef kitlelere yönelik yeni ürünler/hizmetler başlatmak için mükemmel yerler de olabilirler. Amacınız ister dönüşüm yapmak isterse bir marka stratejisi uygulamak olsun, Sosyal Reklamlar harika bir seçimdir!

6. Yeniden Hedefleme ve Yeniden Pazarlama

Şirketinize ilgi gösteren müşterileri veya kullanıcıları hatırlatmak, dönüşüm yapmak için sağlam bir stratejidir. Yapar Yeniden Pazarlama senin afiş önceden sonra sitenize gitmek ziyaret hangisi web insanlar görünür (bu siteler yeniden pazarlama alanları sunmaktadır şartıyla). Bu tür reklamlar, bir şirketin tüketicinin satın alma sürecindeki varlığını vurgulayan satış yapmak ve marka bilinirliğini artırmak için iyidir.

Bu reklamlar, Google Ads gibi arama motoru reklam yönetim araçları aracılığıyla satın alınabilir. Fiyatlar genellikle TBM metriklerine göre belirlenir.

7. E-posta Pazarlama

E-posta pazarlama yeni bir şey değil ama etmiştir yenilenmiş etkinliği ile ortaya çıktı. Bu tür kampanyalar yüksek dönüşüm sağlar. Mevcut birçok otomasyon aracı sayesinde oldukça karlı dönüşüm elde edebilirsiniz. Yeni bir müşteri edinmenin mevcut müşteriyi korumaktan 7 kat daha pahalı olduğunu düşünüyorsanız, e-posta pazarlamasının iyi bir fikir olduğundan emin olabilirsiniz.

8. Dijital Tabela

Adı bir zil çalmasa da bu format zemin kazanıyor. Bu, geleneksel açık hava reklamcılığının teknolojik evrimidir. Reklam panolarında, vitrinlerde, otobüs duraklarında veya ekranı olan diğer stantlarda kullanılır. Bu tür reklamcılığın verimliliği, potansiyel müşterilerin dikkatini günün en sıradan zamanlarında çekebilme yeteneğinde yatar.

9. Video Pazarlama

Video içeriği, kullanıcılar için inanılmaz derecede eğlencelidir ve bu da videoları bir reklam stratejisi olarak kullanmayı harika bir fikir haline getirir. Başka bir fikir, ürününüzü/hizmetinizi öne çıkaran ve tartışan YouTuber´larla ortaklık kurmaktır (yerel reklamcılığa benzer şekilde). SEO´da daha iyi, daha organik bir konum elde etmenize yardımcı olacak orijinal video içeriği de oluşturabilirsiniz. Bu videoları paylaşarak daha doğrudan web trafiği elde edebilir ve viral olma şansınızı artırabilirsiniz. Yakında internetin tahminen %80´inin video tabanlı içerik olacağını aklınızda bulundurursanız, videolarla ilgili sayısız olasılık var.

Çevrimiçi Reklamcılığın Faydaları Nelerdir?

İnternet, bir reklam kampanyası başlatmanın çok önemli bir parçasıdır çünkü giderek daha fazla insan internette artan miktarda zaman harcar. Tüm markalar dijital dünyada var olmak ister, ancak çevrimiçi reklamcılıkta dikkate alınması gereken profesyoneller nelerdir?

Darbe

Çevrimiçi olarak daha doğru bir şekilde segmentlere ayrılma yeteneği, hedef kitlenize ulaşabileceğiniz daha fazla seçenek ve kanal yarattı. Bu, onlar üzerinde daha büyük bir etki yaratmayı mümkün kılar.

Ölçüm ve Takip

Çevrimiçi reklam kampanyaları, günümüzde var olan araçlar sayesinde kolayca ölçülebilir. Metriklerin yaklaşık olduğu veya nüfusun küçük bir kısmıyla sınırlı olduğu geleneksel reklamcılığın aksine, çevrimiçi reklamcılık istatistikleri gerçekten doğrudur.

Yeterlik

Çevrimdışı kampanyalarda olduğu gibi, stratejinizi planlamak ve materyal oluşturmak gibi önemli bir görev biraz zaman alsa da çevrimiçi reklamcılık çok hızlı bir şekilde uygulanabilir. Sadece birkaç dakika içinde reklamlar oluşturulabilir ve çeşitli çevrimiçi ortamlarda yayınlanabilir.

Esneklik

Dijital reklamcılığın özelliklerinden biri esnekliğidir. Hedef kitlenize günün herhangi bir saatinde ulaşmak için görseller, videolar ve metinler kullanılabilir. Bir reklamın olanakları, doğru zamanda doğru ağda yayınlanırsa muazzamdır. Yerel reklamcılık söz konusu olduğunda, seçenekler neredeyse sonsuzdur.

Bütün bunlar dünyanın herhangi bir yerinden uygulanabilir. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet.

Düşük maliyetli

Etkisi yüksek çevrimdışı reklamcılık için gereken bütçeyle karşılaştırıldığında, İnternet reklamcılığının maliyeti çok düşüktür.

Kullanıcılarla Etkileşim

İnternet, kullanıcılarla yüksek düzeyde etkileşime izin veren bir ortamdır. Markalar sadece mesaj göndermekle kalmaz, kullanıcılardan yorum, beğeni, soru vb. Bu, daha akıcı ve hızlı iletişim sağlar. Şirketten daha fazla dikkat gerektirse de kullanıcılarının ilgi alanlarını, endişelerini, görüşlerini anlama gibi birçok avantajı vardır.

Çevrimiçi Reklam Nasıl Yapılır?

Zaman gelince tasarımı sizin şirketin reklam stratejisini, dikkatli planlama şarttır unutmayın. Ayrıca, size olanları kullanacağız ve hangi olduğunuz reklam formatları karar vermelidir değil kullanacağız.

Bu sürecin bir kısmı, bütçenizin bir yüzdesini her bir biçime atamayı da içerir. İdeal senaryo, erişimi artırmak ve sonuçları iyileştirmek için çeşitli reklam yollarını entegre eden bir analiz yapmak olacaktır.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta, her stratejinin içerdiği eylemleri ölçmektir. Örneğin, bir reklam platformunda umduğunuz sonuçları alamayabilirsiniz, ancak diğerinde beklentileri aşabilirsiniz. Bir veri analizi yaparak, yatırımları daha iyi dönüşümlere yönlendirmek için gerekli bütçe ayarlamalarını yapabileceksiniz.

Günün sonunda, kendinizi hem bütçenizi hem de kampanyalarınızı optimize edebilen deneyimli, profesyonel bir reklam ajansının ellerine her zaman teslim etme seçeneğiniz vardır.

Şirketiniz için farklı çevrimiçi reklamcılık biçimlerinden en iyi şekilde yararlanmaya hazır mısınız? O zaman bizimle irtibata geçin.

Kaynak

https//www.cyberclick.net/advertising/types-of-online-advertising