2022 de Veri Destekli 11 YouTube Trendi Bölüm 1
  • 01.05.2022
  • 361

2022 de Veri Destekli 11 YouTube Trendi Bölüm 1

YouTube, aylık 2 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler video platformu ve ikinci en büyük arama motorudur.

Dünya nüfusunun dörtte birinin izlemesiyle, çeşitli içerik oluşturucular var olan her konuyu ele alıyor. Makyaj sanatçıları, film yapımcıları, oyuncular, girişimciler ve büyük markalar, izleyicileriyle bağlantı kurmak için platformu kullanıyor.

Platform, bireysel içerik oluşturucuların tutkularını yaşama dönüştürmesine olanak tanıyan, işletmeler için önemli bir video pazarlama aracıdır. Ancak bir içerik oluşturucu veya marka olarak hangi konulara odaklanacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Trendler, pazarlamacıların ve içerik oluşturucuların YouTube´da dikkat çekmesinin bir yoludur. YouTube´da nelerin trend olduğunu öğrenerek, yeni kitlelere ulaşmak ve hatta "viral olmak" için eşsiz bir fırsatınız var.

Bu makale, 2022 için YouTube´daki en iyi 11 trendi, neden önemli olduklarını ve bunlardan nasıl yararlanabileceğinizi açıklıyor.

Trendler YouTuber´lar için neden önemlidir?

YouTube´a her dakika 500 saatten fazla video içeriği yükleniyor ve bu da kalabalığın arasından sıyrılmayı giderek zorlaştırıyor. Pazarlamacılar, içerik oluşturucular, yalnız girişimciler ve markalar, izleyicileri çekmek için benzersiz bir değer sunmalıdır.

YouTube ile bu değerin hayati bir yönü eğlencedir- ve eğlendirmek için, diğer her şeye benzeyen içeriği üretemezsiniz. En son teknolojide olmanız gerekir- AKA, trendleri bilmeniz ve ustalaşmanız gerekir.

Keşfet sayfasında, şu anda talep gören videoları barındıran bir Trend Videolar bölümü vardır. Müzik videoları, popüler YouTube kanalları, viral videolar, ASMR videoları ve daha fazlasını içerebilir.venbsp

Bu sayfa, içerik oluşturucuların ilgili konular etrafında içerik oluşturmasına yardımcı olabilir. Pazarlamacılar, içerik pazarlama stratejilerini bilgilendirmek için bu eğilimleri de kullanabilir.

Eğilimler, izleyicinin dikkatini çekmede ve elde tutmada önemli bir rol oynar. Aşağıdakilere yardımcı olarak kanalınızı güçlendirebilirler

Yeni bir kitle çekmek

YouTube´a başlamak herkesin bildiği gibi zordur. Çoğu zaman, haftada birkaç kez az veya hiç tanımadığınız videolar yayınlarsınız. Ancak, güncel trendleri ustaca yakalayan bir video oluşturursanız, Keşfet sayfasında ve herkesin önerdiği videolarda yerinizi alabilirsiniz. Bu, videonuzu ve kanalınızı yeni ve geniş bir kitleye göstermenin harika bir yoludur.

Squid Game, YouTuber´ların dikkat çekmesine yardımcı olan trend bir konunun güncel bir örneğidir. Mr. Beast ve Jordan Matter gibi YouTube devleri, popüler TV programında oyunların kendi versiyonlarını yaratırken, birçok küçük YouTuber, gösterinin diğer yönlerini tartıştı.

İnceleme kanalı Heavy Spoilers , dizideki ipuçlarını analiz etti ve 2 ayda 20 milyon izlenme aldı.

Trendler, içerik oluşturucuların gelecekteki konulara karar vermelerine yardımcı olur

Trend olan videolar, izleyicilerin şu anda nelerden hoşlandığının genel bir göstergesidir. İçerik oluşturucular, gelecekteki konulara karar vermek için Keşfet sayfasını temel olarak kullanabilir.

Trendlerden ilham alan videolar yayınlayarak veya trendi kendi nişinize uyarlayarak ve yeni bir dalga başlatarak güncel bir trendin içinde yer alabilirsiniz.

Hedef kitleyle bağlantı kurun

İşletmeler, mevcut trendleri kullanarak hedef kitleleriyle özgün bağlantılar kurabilir ve bu süreçte markalarını insancıllaştırabilirler.

Ama dikkat et. "Anladığınızı" göstermeye çalışan bir video oluştururken, anladığınızdan emin olsanız iyi olur. Kötü bir çekim, kitlenizin bazı kısımlarını hızla yabancılaştırabilir.

YouTube´da Neler Trend? 2022 için En İyi 11 YouTube Trendi

Trendlerin YouTube kariyerinize nasıl yardımcı olabileceğini öğrendiğimize göre, 2022´nin en önemli 11 trendine göz atalım, böylece ne bekleyeceğinizi bileceksiniz

1. Takipçinin belirlediği içerik

YouTuber´lar, yarattıklarının ve yayınladıklarının tam kontrolüne sahipti. Bununla birlikte, daha kısa dikkat süreleri ve rekabette keskin bir artış, içerik oluşturucuların kitleleri meşgul etmek için onlarla daha stratejik olarak etkileşimli olmaları gerektiği anlamına gelir.

Markalar ve içerik oluşturucular artık kendi fikirlerini bulmak yerine, izleyicilerinin ne istediğini öğrenmek için anketleri, canlı yayınları ve yorumları kullanıyor. Sonuçlar alındıktan sonra, izleyicilerinin tercihlerine uygun videolar hazırlayabilirler.

Örneğin, YouTuber LaurDIY, Instagram Hikayesini kullanarak kullanıcıların onun adına karar vermesini sağlıyor. Sonuçları takipçilerinin bir günlüğüne hayatını kontrol etmesine izin vermek için kullandı.

Diğer içerik oluşturucu-izleyici etkileşimleri, YouTuber´ın belirli bir video türünü veya konusunu beğenip beğenmediğini bildiren yorumları, konular arasında karar vermek için anketleri ve izleyici geri bildirimlerini içerir. İçerik oluşturmadan önce iki yönlü iletişim, izleyicilerin içgörülerinden yararlanmaya yardımcı olur ve daha fazlası için geri gelmelerini sağlar.

2. Nasıl yapılır videoları

Nasıl yapılır videoları, kullanıcıların bir görevi gerçekleştirmesine, bir şeyi düzeltmesine veya bir şeyin nasıl çalıştığını anlamasına yardımcı olur. Bu videolar uzun süredir popülerdir ve genellikle bir YouTube SEO stratejisinin çok önemli bir parçasıdır.

Google´da bir soru, özellikle "nasıl yapılır" soruları sorduğunuzda, YouTube videoları özellikle pratik ev onarımları için genellikle makalelerin ve blogların üzerinde yer alır. "Bir musluk nasıl düzeltilir" arama terimi için Google sonuçlarına bakmanız yeterlidir.

"Bir musluk nasıl tamir edilir" için Google arama sonucu

Pandemi sırasında eğitim videoları daha da popüler hale geldi ve insanlar karantina sırasında daha fazla beceri öğrenmek istedi. Başlığında "yeni başlayanlar" varyasyonları bulunan videoların izlenme sayısında Mart ve Temmuz 2020 arasında %50 artış görüldü.

Nasıl yapılır videoları, kullanıcıların makyaj becerilerini öğrenmelerine, yemek tarifleri pişirmelerine, yazılım sorunlarını gidermelerine ve diğer birçok görevi gerçekleştirmelerine yardımcı olabilir. Size bir şeyi nasıl yapacağınızı gösterdikleri için, takip etmek genellikle bir makaleden daha kolaydır.

Birine bir şeyi nasıl yapacağını veya bir sorunu nasıl çözeceğini öğretmek hem markalar hem de yalnız YouTuber´lar için sadakat oluşturmanın harika bir yoludur.

Kendi başınıza yüksek kaliteli videolar oluşturmakta zorlanıyor musunuz? Video prodüksiyon hizmetlerimiz , profesyonel bir sözcü ile ilgi çekici nasıl yapılır videoları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu yüzden yardıma ihtiyacınız olursa uzanmaktan korkmayın.

Yazı dizimin ilk bölümü burada sona erdi. 2. Bölümü bekleyin.

Kaynak

https//www.thehoth.com/blog/youtube-trends/