2022 de İzlenecek 8 Google ADS Trendi Bölüm 2
  • 21.04.2022
  • 351

2022 de İzlenecek 8 Google ADS Trendi Bölüm 2

5. Alıcılar Değerleri Artan Bir Şekilde Takdir Ediyor

Daha önce Apple örneğinde değinildiği gibi, bir şirketin itibarı ve kârlılığı mutlaka yalnızca en iyi ürünlere ve en düşük fiyatlara bağlı değildir. Bunun yerine tüketiciler tercih ettikleri işletmelerden daha fazlasını istiyor ve bunun çoğu sosyal sorumluluğa bağlı.

Sürdürülebilirlik, çevreye odaklanma, hayırsever katkılar ve daha fazlası, sosyal olarak bilinçli bir dünyada bir işletmenin fırsatları temsil eden kritik bileşenleridir. Şirketler, tüm PPC kampanyalarını en yakın rakiplerinden farklı yaptıkları bazında, kendilerini daha iyi gösterecek şekilde yürütmüşlerdir.

Her büyüklükteki işletme için de geçerlidir. Örneğin, pazarlama mesajları yerel olarak alışveriş yapmayı veya küçük işletmeleri desteklemeyi içerebilir. Ayrıca, karbon nötrlüğü elde etme çabaları ve daha önde gelen markalar için dünyayı değiştirmeye yönelik diğer girişimler hakkında çok şey duymayı bekleyebiliriz. Esasen, toplum için olumlu ve sağlıklı olmak başlı başına bir satış noktasıdır ve gelecekteki pazarlama planlarının bir parçası olarak dikkate alınmaya değerdir.

6. YouTube, TV Reklamlarından Bir Parça Çıkaracak

Kordon kesme, reklam dünyasında bir başka sıcak tabir. 2022, bildiğimiz kadarıyla televizyon veya TV reklamcılığının sonunu işaret edecek gibi görünmüyor, ancak eğlence medyasını çevrimiçi olarak tüketen çok sayıda insan hızla artıyor.

Bu, şu soruyu akla getiriyor Bunu düşünebilecek olanlar için TV reklamcılığına alternatif nedir? Şu anda Netflix, Prime Video veya Disney+´da reklam veremezsiniz. Ancak, benzer bir amaca hizmet eden dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci web sitesinde reklam verebilirsiniz. Daha da önemlisi, bunu Google ADS aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bazı işletmeler için özellikle fayda sağlayan şey, nispeten kullanılmayan bir pazar olmasıdır. Ne sattığınıza veya sağladığınıza bağlı olarak, video reklamları dağıtmaya karar verirseniz, ilk hamle avantajı için nadir bir fırsatınız olabilir. Herkes için değildir ve ek bir ön yatırım gerektirebilir, ancak bu fırsatlar her gün ortaya çıkmaz ve kesinlikle daha fazla dikkate alınmaya değerdir.

7. Şirketlerin Kendi Verilerini Adil Bir Şekilde Toplamaları Gerekiyor

Ve böylece bir kez daha veri kavramına dönüyoruz. İnsanlar verileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyor ve artık bunu yapmak için kendi yollarından çıkmaya hazır değiller. Bunun yerine, bunu işletmelerden, reklamcılardan, sosyal ağlardan ve diğerlerinden ve hepsinden standart olarak beklerler.

Google ADS gibi platformların kampanyaları hedeflerken yararlanabilecekleri daha az veri noktasına sahip olabileceği gerçeğini zaten tartışmıştık. Ancak bu da dahili veri toplamaya odaklanmayı daha da zorunlu hale getiriyor. 2022, işletmelerin mevcut ve potansiyel müşteriler hakkında bilinçli olarak veri toplamaya odaklanması gereken yıldır. En önemlisi, bunu etik olarak ve izleyicilerine saygı duyacak şekilde yapacak planları olmalıdır.

Çok sayıda potansiyel yaklaşım vardır. Belki de en belirgin olanı, özel veri toplama kampanyalarının oluşturulmasını içerir. İyi tasarlanmış bir kampanya, satışları zorlamadan etkileşimi teşvik eder. Daha önceki ipuçlarına göre, bu, alt çizgiyi hemen etkilemeyeceği için mümkün olduğunca ucuza yapılmalıdır. Ancak, satış hunisinin farklı bir bölümünü hedef alıyormuş gibi davranıldığı sürece, harici veri kaynaklarına olan bağımlılığı azaltabilir. Oradan, bir PPC ağının hedef kitlesini tahmin ettiği gibi değil, hedef kitleleri düşünülerek tasarlandığını bildikleri kampanyalar oluşturabilirler.

Tabii ki, bu veriler bir gecede yok olmayacak. Bunun yerine trend, dahili ve harici veri kaynaklarını birleştirmek ve maliyetleri düşük tutmak, reklam performansını iyileştirmek ve nihayetinde her kampanyayı karlı kılmak için bunları birbirine bağlamak olacaktır.

8. Mobil Hala Büyüyor

Bir trendin ne zaman gerçeğe dönüştüğünü söylemek bize düşmez. Bununla birlikte, neredeyse on yıldır, çoğu PPC trend makalesi, mobilin önemine dikkat çekti ve bu trend sadece ileri ve yukarı doğru gidiyor. Bu, her şey kadar nesiller arası bir düşüncedir- bir telefona dizüstü bilgisayardan daha alışkın olan potansiyel müşteriler artıyor ve süresiz olarak da artacak. Ayrıca, 2021´de Google ADS´in tahmini olarak %70´i mobil cihazlara sunuldu, dolayısıyla performans göstermeleri gerekiyor.

Bazıları kısa ömürlü olsa da reklam verenler için sayısız fayda vardır. ABD´deki masaüstü web kullanıcılarının tahmini %27´si reklam engelleyici kullanıyor, ancak bazı tahminler bu sayıyı %40´a yakın gösteriyor. Aynı hesaplamaların çoğu, bu sayıyı mobil kullanıcılar için yaklaşık yarısına yerleştirir. Reklam engelleyiciler, Apple cihazlarında nispeten yeni bir fenomendir ve Android kullanıcıları daha donanımlı olsa da konsept henüz tam olarak aynı şekilde yakalanmadı.

Elbette, bir PPC kampanyasını mobil kullanıma hazır hale getirmek, reklamların kendisinden ve alakalı hedeflemeden daha fazlasıdır. Açılış sayfaları, kayıt formları ve bu belirli pazarlama karmasının bir parçasını oluşturan diğer her şeyin tüm ekranlarda çalışması ve iyi çalışması gerekir- aksi takdirde ücretli tıklamalar boşa gidebilir ve bu bir eğilim değildir bu bir gerçek!

Sonuç

Sürekli gelişen PPC pazarlama dünyasında, rekabetin yaptığı şey olduğu için son zamanlarda olanlardan haberdar olmak çok önemlidir. Neyse ki, 2022 genel olarak geçiş dönemi olacak ve yılların deneyimiyle kazanılan beceriler birdenbire değersiz hale gelmeyecek!

Gizlilik ve yapay zekâ, önümüzdeki yıl izlenecek en büyük olanlar olacak gibi görünüyor, ancak geniş bir anlayış kaçınılmaz olarak mümkün olan en iyi başarı şansına yol açacaktır.

https//blog.shift4shop.com/google-ads-trends-to-watch