2022 de İzlenecek 8 Google ADS Trendi Bölüm 1
  • 16.04.2022
  • 356

2022 de İzlenecek 8 Google ADS Trendi Bölüm 1

Dijital pazarlamanın birkaç alanı, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığından daha hızlı hareket eder ve 2022´de tanık olma olasılığınız olmayan bir trend, pazar lideri olarak Google´ın ölümüdür. Google ADS, reklam verenler ve tüketiciler için baskın PPC platformu olmaya devam ediyor ve Facebook ve Bing gibi en önde gelen rakipler bile yaklaşmak için mücadele edecek. Her şey ulaşmak için aşağı gelir.

Google, rahatlıkla dünyanın en çok ziyaret edilen web sitesidir ve aramayı reklamlarla giderek daha ustaca yöntemlerle birleştirmek konusunda çekingen değildir. Facebook ilk 10´u kırarken, para kazanma için Google ADS´e de güvenen iki milyon web sitesi ve 650.000 uygulama gibi küçük bir mesele var. Şirketin kendisinin de dediği gibi, reklamlarınızın müşterilerinizin bulunduğu yerde görünmesini istiyorsanız, bundan daha iyi seçenek yoktur.

Bununla birlikte, 2022´de Google ve YouTube hakimiyetinin devam etmesi neredeyse kaçınılmaz olsa da, bu, potansiyel olarak tüm bir pazarlama yılını tanımlayabilecek bazı kritik trendler olmadığı anlamına gelmiyor. Bu nedenle, PPC reklamcılığınızı ister uzman bir Google ADS ajansına devredin, ister şirket içinde tutun, hatta kendiniz yapın, işte önümüzdeki yıl göz önünde bulundurmanız gereken en önemli sekiz trend.

1. İşletmeler Tıklama Başına Daha Fazla Harcamaya Hazır

Son yıllarda geleneksel PPC bilgeliği, maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmakla ilgili olmuştur. Bu pazarlama biçimiyle müşteri edinmenin maliyeti ne kadar düşük olursa o kadar iyi olduğunu söylemeye gerek yok, bu mantıklı da. Ancak 2022, işletmelerin tıklamaları çekmekle daha az ilgilendikleri ve bunun yerine alınan önlemlere odaklandıkları bir yıl olacak.

Bugün, birini bir web sitesine çekmek için reklam tıklamalarına harcamaya gerek olmayan yeterli veri, yetenek ve deneyim var. Bunun yerine, geldiklerinde yaptıkları öncelik haline gelir ve işletmeler daha verimli sonuçlar için daha büyük harcamalar yapmaya her zamankinden daha hazırdır.

Tabii ki, daha düşük tekliflere bağlı kalmayı seçenler sonuçları daha da aşağı çekebilir. Para konuşur ve bir tıklama için ne kadar çok ödemeye hazırsanız, reklamlarınız o kadar belirgin olur. Daha çok çalışmak yerine daha akıllıca çalışmak için hala yer olacak, ancak birçok reklam verenin 2022´ye tek gözüyle tekliflerini yükseltmeye gitmesi gerekecek.

2. Reklam Hedefleme Tanınmayan Bir Şekilde Değişmeye Mahkûmdur

Gizliliğin çevrimiçi dünyadaki en sıcak konulardan biri olduğu kimsenin dikkatinden kaçmayacaktır. İşletmeler siber güvenlik konusunda giderek daha fazla endişe duyarken, bireyler kişisel bilgilerinin gerçekten değerli olduğu fikrine yaklaşıyor ve onu korumak için adımlar atmaya hazırlar.

Bu özellikte daha sonra tartışıldığı gibi, müşteriler alışveriş yaptıkları firmalardan olumlu değerler görmek isterler. Sonuç olarak, büyük teknoloji firmaları, özellikle de verilere büyük ölçüde bel bağlamayanlar, son zamanlarda tüketici gizliliğini destekleyerek güvenilirliklerini artırmak için adımlar attılar. Apple, dijital pazarlamanın bu dalını sonsuza dek değiştirebilecek e-posta uygulamalarına yapılan son güncelleme gibi, en önde gelen savunuculardan biridir.

Çerezlerin önümüzdeki birkaç yıl içinde ortadan kalkması planlanıyor ve bireyler, genellikle yasal müdahale yoluyla, istedikleri veri ve mahremiyet üzerindeki kontrole yaklaşıyor. Sonuç olarak, pazarlamacıların güvendiği veriler daha az doğru veya eksik olabilir.

Elbette, genellikle onların izniyle bir kitleyi hedeflemenin başka birçok yolu vardır, ancak daha önce işe yaramış olabilecek hedefleme teknikleri 2022´de güçlü bir konumda devam etmeyebilir.

3. Anahtar Kelime Araştırması Hiçbir Yere Gitmiyor

Yıllar geçtikçe, anahtar kelime araştırmasının alaka düzeyi genellikle sorgulanır. Bununla birlikte, özellikle yapay zeka ve makine öğrenimi, reklamların nasıl ve nerede görüneceği üzerinde artan bir etkiye sahip olduğundan, konumu bir dereceye kadar zayıflamaya devam ediyor.

Bununla birlikte, Google´da reklam verirken anahtar kelimeler hala önemlidir. Arama amacını yorumlamak ve insanları gereksinimlerini karşılayan sonuçlara ulaştırmak için çok şey yapılır, ancak kullandıkları kelimeler, ne bulmak istediklerine karar vermede en iyi kaynak olmaya devam eder.

Kısacası, anahtar kelime araştırması, on yıldan fazla bir süredir olduğu gibi bugün de PPC kampanyaları için hayati önem taşımaktadır. Ancak en önemlisi, pazarlamacıların bu anahtar kelimelerdeki trendleri ve gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekiyor. Bunun düşük rekabet, yüksek dönüşüm veya başka herhangi bir ölçüm anlamına gelip gelmediği, işletmeden işletmeye değişiklik gösterecektir, ancak şimdi her zamankinden daha önemli. Harika Google Alışveriş kampanyaları gibi farklı sosyal reklam türleri için de geçerlidir.

4. Yapay Zekâ Kalıcıdır

Son zamanlarda yapay zekâ hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, önümüzdeki yıllarda pazarlama dünyasının en sıcak konularından biri olmasını bekleyin. Çoğu kişi, AI´nın hemen hemen her rolde insanların yerini almasını beklemenin henüz zamanının gelmediği konusunda hemfikirdir, ancak pazarlamacılar yeni zorluklarla karşılaştığında, AI bunların üstesinden gelmenin bir yoludur.

İronik olarak, bu alandaki pazarlamacılar için en güçlü yönlerden biri verilerin işlenmesidir. Bununla birlikte, bu verilerin bir zamanlar olduğu kadar hazır olmadığı bir zamanda, AI, reklam verenlerin erişebildiğinden en iyi şekilde yararlanma ile fırsatları masada bırakmak arasındaki farkı temsil edebilir.

Başka bir sıcak AI konusu, sizin için reklam yazacak yazılımları içerir. Blog yazıları, ürün açıklamaları ve daha fazlasını yazan yazılımla, bundan daha da genişleyebilir. Görüşler karışık ve yetenekli metin yazarlarının yakın zamanda işsiz kalmaları pek olası değil. Bununla birlikte, sınırlı kaynaklara sahip daha küçük şirketler fayda sağlayabilirken, daha büyük meslektaşları, kendi avantajlarını elde etmek için teknolojiye büyük yatırım yapabilir.

Yazı dizimin ilk bölümü burada sona erdi. 2. Bölümü bekleyin.

Kaynak

https//blog.shift4shop.com/google-ads-trends-to-watch